EN
27.07.2021, 09:03 Wersja do druku

Warszawa. Zmarł producent filmowy Grzegorz Szyroki

Inne aktualności

8 lipca, w wieku 42 lat, zmarł producent filmowy i telewizyjny Grzegorz Szyroki. Informację o jego śmierci przekazali PAP pracownicy agencji Magnifico Marketing&PR Consultants, którzy pracowali z nim od 12 lat.

Nabożeństwo żałobne odbędzie się 28 lipca w Domu Pogrzebowym na Powązkach Wojskowych, po którym nastąpi odprowadzenie zmarłego do grobu.

Jak przypomniano w informacji przesłanej PAP, Grzegorz Szyroki urodził się 30 stycznia 1979 r. Był absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego oraz Produkcji Filmowej i Telewizyjnej w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi.

Od 2008 r. Szyroki był prezesem zarządu PrimeMovers. „Zdobył ponad 20 międzynarodowych nagród na wielu festiwalach filmowych, telewizyjnych i reklamowych. W jednym z najtrudniejszych czasów dla całej planety miał odwagę i siłę, by stworzyć najpiękniejszy film korporacyjny dla spółki skarbu państwa na świecie. Discovering Friendly Energy, bo o tym filmie mowa, zdobył w minionym roku aż 7 międzynarodowych nagród” – czytamy.

Podczas 41. edycji festiwalu Telly Awards, odbywającego się w USA, firma PrimeMovers po raz kolejny została laureatem w tym konkursie i jako jedna z nielicznych otrzymała dwie nagrody. „Za film korporacyjny Discovering Friendly Energy PrimeMovers stanęła na podium w kategoriach Corporate Image - Bronze Telly Winner 2020 I Public Relations - Bronze Telly Winner 2020” – podkreślono.

Natomiast na Hermes Awards Festivals zeszłoroczny film wyprodukowany przez Grzegorza Szyrokiego, jako jedyna polska produkcja, został nagrodzony w 3 kategoriach: Electronic Media, Interactive Media i Corporate Image. Jak napisano, „zwycięstwo w tegorocznym Hermes Creative Awards dało PrimeMovers i Grzegorzowi Szyrokiemu już trzecią platynową nagrodę Hermes Awards w kategorii filmów korporacyjnych”.

Z kolei Nagrodę World Media Festivals 2020 Intermedia Globe Gold Grzegorz Szyroki zdobył na festiwalu w Hamburgu. Została ona przyznana polskiej firmie przez międzynarodowe jury World Media Festivals Television&Corporate Media Award.

Grzegorz Szyroki zmarł 8 lipca. Miał 42 lata.

Źródło:

PAP