EN

17.11.2020, 08:23 Wersja do druku

Warszawa. Zgłaszanie kandydatur do „Nagrody Róży”

Inne aktualności

Sekcja Krytyków Teatralnych ZASP postanowiła wręczać co roku „Nagrodę Róży” za najlepszy debiut aktorski w Teatrze Telewizji, „w sieci” i w Teatrze Polskiego Radia. Zgłaszanie kandydatur do nagrody - do 20 listopada.

"Kandydatów do Nagrody Róży, której celem jest promocja i popularyzacja młodych talentów, zgłaszają teatry, nadawcy, a także państwowe szkoły teatralne i ewentualnie środowiska teatralne" - czytamy na stronie ZASP-u.

"Zwracamy się do państwa z prośbą o wskazanie kandydatów, kandydatek do tych nagród, zwłaszcza liczymy na propozycje dotyczące debiutujących aktorów w sieci" - napisała przewodnicząca Sekcji Krytyków Teatralnych ZASP, członek Zarządu Głównego ZASP Krystyna Piaseczna.

Zaapelowała o przesyłanie zgłoszeń wraz linkami do zarejestrowanych spektakli na adresy e-mail: [email protected] lub [email protected].

Termin nadsyłania kandydatur upływa 20 listopada br.

Pierwszą laureatką Nagrody Róży, przyznanej w 2019 r. za debiut w spektaklu Teatru Telewizji "Fantazja Polska" autorstwa i w reżyserii Macieja Wojtyszki była Weronika Asińska.

Źródło:

PAP

Wątki tematyczne