EN
24.05.2022, 15:54 Wersja do druku

Warszawa. Zbliża się III edycja Europejskiego Festiwalu Klaunady

Inne aktualności

Spektakl w trzech aktach i trzech miejscach - pełen cyrkowych wrażeń i muzyki na żywo oraz warsztaty dla całych rodzin, a to wszystko na Pradze Północ, w czerwcowe weekendy. Tak zapowiada się trzecia edycja Europejskiego Festiwalu Klaunady „Inwazja Klaunów - Cyrkfulness”. Skąd dopisek? W tym roku reżyser przedsięwzięcia, Michał Walczak, wraz ze współorganizatorami festiwalu koncentruje się w tegorocznej edycji na uspokajających i kulturotwórczych właściwościach sztuki cyrkowej.

Organizatorzy wraz z grupą Odskocznia - już zapraszają do zapisów się na cyrkowe warsztaty familijne dla dorosłych i dzieci od 7. roku życia. Żadne wcześniejsze przygotowanie nie jest wymagane. W programie żonglerka, dzięki której umiejętność koncentracji i koordynacji poszybują wysoko w górę, rozkręcanie talerza, ćwiczenie balansu na rola-bola, a dla chętnych przebieżka na szczudłach. Rekwizyty będą dostępne na miejscu - czyli w Parku Praskim przy Muszli Koncertowej.

Terminy warsztatów: 14.30-16.30 - 4 i 5 czerwca, 11 czerwca i 12 czerwca, oraz od 15.30 18 czerwca.

Z kolei już 18 czerwca do zobaczenia będzie spektakl cyrkowo - muzyczny w trzech aktach, który będzie finałem festiwalu “Inwazja Klaunów”. Będzie to historia kuglarzy, czarodziejów i klaunów zjeżdżających z całej Europy w czerwcu na praskie Biennale Magii i Ściemy zaprezentowana zostanie w trzech aktach w trzech różnych miejscach warszawskiej Pragi. Tegorocznymi partnerami festiwalu są: Muzeum Warszawskiej Pragi, Centrum Praskie Koneser, Pałacyk Konopackiego. Publiczność, wraz z artystami przemieszczać będzie się po zakamarkach Pragi-Północ - odkrywając w cyrkowej improwizacji potencjał tej wyjątkowej dzielnicy. Muzyka na żywo, żonglerka, akrobatyka, czy iluzja - to tylko niektóre z dziedzin, jakie będzie można podziwiać - a wszystko "podlane" klauniarskim klimatem.

Program finału Festiwalu "Inwazja Klaunów":

10.30 – Muzeum Warszawskiej Pragi - część I pokazu

11.00-11.30 – parada cyrkowa

11.30-12.00 – Centrum Praskie Koneser - część II pokazu

12.00-12.30 – parada cyrkowa

12.30-13.00 - Pałacyk Konopackiego - część III pokazu

Reżyseria: Michał Walczak

Muzyka: Andrzej Izdebski

Choreografia: Patrycja Grzywińska

Kostiumy: Aleksandra Olszewska

Występują: Agnieszka Makowska, Maciej Cempura, Krzysztof Kostera, Maciej Czarski, Antoni Borodziuk, Anna Dzilińska, Kamil Dziliński, Maria Gawlik, Julian Waglewski, Bohdan Pundys-Pastyh, Patrycja Grzywińska

Prowadzący warsztaty: Grupa Odskocznia

Koordynatorka projektu: Katarzyna Szumlas

Produkcja: Anna Dzilińska

Projekt współfinansowany jest przez m. st Warszawa

Źródło:

Materiał nadesłany