EN

29.07.2020, 11:25 Wersja do druku

Warszawa. Wkrótce premiera spektaklu "Trzy dni deszczu" w Teatrze WARSawy

W stołecznym Teatrze WARSawy 27 sierpnia odbędzie się premiera dramatu obyczajowego amerykańskiego autora Richarda Greenberga pt. "Trzy dni deszczu". Przedstawienie to będzie debiutem reżyserskim Rafała Mohra.

fot. Rafał Meszka

"Nan i Walker spotykają się po latach w dniu odczytania testamentu swojego ojca, wybitnego architekta. Wiedzą tylko tyle, że z pewnością odziedziczą rodzinny dom. Dołącza do nich Pip, który jest synem Theo, wieloletniego przyjaciela i zawodowego wspólnika zmarłego Neda. Ku zaskoczeniu wszystkich dom, który stanowi wybitne dzieło architektury, trafia w ręce Pipa" - czytamy w zapowiedzi spektaklu.

"Trzy dni deszczu" to dramat obyczajowy podejmujący problem naszych życiowych wyborów i związanych z tym późniejszych konsekwencji. Opowiada o dziedziczeniu po przodkach różnego rodzaju stereotypowych zachowań, sposobu myślenia, chorób.

"To opowieść o samotności i braku komunikacji. O osobistej wolności i cenie, którą musimy zapłacić za szczęście" - napisano na stronie Teatru WARSawy.

Autorką tłumaczenia sztuki Amerykanina Richarda Greenberga jest Hanna Szczerkowska. Scenografię zaprojektowali Olga Mazur i Łukasz Misztal, a kostiumy - Anna Maria Czarnecka. Muzykę skomponował Michał Lamża.

Występują: Justyna Kowalska (aktorka Teatru Narodowego), Piotr Ligienza i Maciej Raniszewski.

Premiera - 27 sierpnia o godz. 19 w Teatrze WARSawy (Rynek Nowego Miasta 5/7). Kolejne przedstawienie - 28 sierpnia br.

Źródło:

PAP

Wątki tematyczne