EN

30.08.2021, 15:00 Wersja do druku

Warszawa. Wkrótce premiera "Big Bang" w Och-Teatrze

10 września w Och-Teatrze odbędzie się premiera spektaklu "Big Bang" Andrzeja Kondratiuka w reż. Piotra Ratajczaka. W przedstawieniu udział biorą: Izabela Dąbrowska, Joanna Król, Ilona Ostrowska, Wojciech Chorąży, Marcin Gaweł, Andrzej Konopka, Sławomir Pacek oraz Michał Żurawski.

fot. mat. teatru

W nocy na jednej z mazowieckich wsi ląduje tzw. niezidentyfikowany obiekt latający. Zaskoczeni tym faktem mieszkańcy czują się jednocześnie zaszczyceni, że przybysze z kosmosu wybrali właśnie ich miejscowość. Postanawiają przywitać gości najlepiej jak potrafią: zakładają odświętne ubrania, sprzątają, a na suto zastawionym stole ląduje m.in. skrzynka wódki. Tak zaczynają się zakrapiane alkoholem nocne Polaków rozmowy o życiu, śmierci, seksie, kosmitach i o kondycji ludzkości.

Spektakl inspirowany scenariuszem filmowym Andrzeja Kondratiuka dotyka ważnych zjawisk współczesnej rzeczywistości: mnożących się globalnych teorii spiskowych, coraz liczniej pojawiających się fake newsów, nadmiaru informacji, a także silnie odczuwanej potrzeby godności i uznania w tzw. klasie ludowej. Jest równocześnie przyczynkiem do refleksji nad naszymi rodzimymi przywarami. Od powstania tekstu minęło ponad 30 lat. Najwyższy czas na ponowną refleksję i nową interpretację, bo... stół się, kurna, kończy tu. A gdzie się kończy kosmos?

***

Data premiery: 10 września 

Czas trwania: 75 minut

Kolejne spektakle: 11, 13, 14, 15 września oraz 6 i 7 listopada

BILETY: online [https://bit.ly/BigBangOchTeatr] oraz w kasach teatrów: tel. 22 589 52 00 oraz 22 622 21 32, [email protected] i [email protected].

Pełen repertuar dostępny jest na stronie www teatru: teatrpolonia.pl

Źródło:

Materiał nadesłany