EN
1.12.2021, 15:44 Wersja do druku

Warszawa. Wkrótce prapremiera "Kto chce być Żydem?" we Współczesnym

10 grudnia w Teatrze Współczesnym odbędzie się prapremiera spektaklu "Kto chce być Żydem?" Marka Modzelewskiego w reż. Wojciecha Malajkata.

fot. proj. Marcin Stajewski

Do przedstawień z afisza Teatru Współczesnego dołączy nowy spektakl. Przygotowali go twórcy sztuki "Wstyd", cieszącej się niezmiennym powodzeniem od dnia premiery aż do dziś, nagrodzonej przez Publiczność na tegorocznych Kaliskich Spotkaniach Teatralnych.

Autor, reżyser i scenograf wraz z szóstką aktorów zrealizowali spektakl, który, mamy nadzieję, zaintryguje i zainteresuje Widzów a nikogo nie pozostawi obojętnym.

Są co najmniej trzy powody uroczystej rodzinnej kolacji: pani domu otrzymała właśnie tytuł profesorski, jej brat Marek chce przedstawić swojej narzeczonej członków jej przyszłej rodziny, córka gospodarzy przyjeżdża z Ameryki z narzeczonym – amerykańskim Żydem polskiego pochodzenia, jak sam się przedstawia. Przy okazji, pani profesor oznajmia, że podjęła decyzję o przejściu ma judaizm. Zapowiada się miłe, rodzinne spotkanie przy dobrym jedzeniu i wykwintnych trunkach…

Sprawdzona ekipa „Wstydu” (m.in.: Nagroda Publiczności na festiwalu w Kaliszu) Marek Modzelewski – autor, Wojciech Malajkat – reżyser i Wojciech Stefaniak – scenograf, przygotowała z szóstką aktorów spektakl, który niewątpliwie nie pozostawi żadnego z Widzów obojętnym.

Prapremiera: 10 grudnia, godz.19.00, Scena Główna

Źródło:

Materiał nadesłany