EN
30.06.2022, 12:03 Wersja do druku

Warszawa. Wielkie zwieńczenie 31. Festiwalu Mozartowskiego

10 lipca Warszawska Opera Kameralna zaprasza na Mozart Night vol. 2. Wydarzeniem tym zakończy, trwający ponad 2 miesiące, Festiwal Salzburskiego Mistrza.

fot. mat. teatru

W zaplanowanym na dwie części mozartowskim creme de la crème, zaprezentujemy przekrój oper Mozarta. Podstawą fabuły stanie się Così fan tutte, ale w trakcie tej przedziwnej i przepięknej nocy usłyszymy także ponadczasowe frazy z Don GiovanniegoWesela Figara oraz Czarodziejskiego fletu.

Jaki jest klucz do połączenia wszystkich tych dzieł w jeden spektakl? Tomasz Cyz, jej reżyser i scenarzysta, ułożył z fragmentów różnych oper Mozarta nową historię. Postacie z Così fan tutte spotykają się z bohaterami Wesela FigaraDon Giovanniego i Czarodziejskiego fletu, a śpiewane przez nich arie nabierają nowych znaczeń.

W trakcie Gali wystąpią światowej sławy soliści, Orkiestra Instrumentów Dawnych pod dyrekcją Marcina Sompolińskiego oraz Zespół Wokalny Warszawskiej Opery Kameralnej pod kierownictwem Krzysztofa Kusiela-Moroza.

Zapraszamy na zakończenie 31. Festiwalu Mozartowskiego w Warszawie już 10 lipca w iście mozartowskim stylu!

Festiwal Mozartowski – powołany do życia w 1991 roku to fenomen w skali światowej. Na przestrzeni lat wykonano w jego ramach wszystkie dzieła sceniczne kompozytora. Warszawska Opera Kameralna była jedyną instytucją, która posiadała je w stałym repertuarze, wielokrotnie prezentując je poza granicami i podbijając serca melomanów m.in. Japonii, Omanu, Libanu i niemal całej Europy.

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne