EN

20.07.2021, 15:11 Wersja do druku

Warszawa. Weekend z Siksą w Komunie Warszawa

W tym tygodniu Komuna Warszawa zaprasza na koncert i teatralno-filmowy z SIKSĄ.

czwartek, 22.07., godz. 21.00

KINO SIKSA „Stabat mater dolorosa”, „Zemsta na wroga”

wstęp wolny

Dwa filmy duetu SIKSA o tematyce "Pistolet, dziewczyna i śmierć". Psychomagiczne akty. Punkowe manifesty. Dynamiczne ujęcia Piotra Machy. Recenzje: "mocne", "kontrowersyjne", "szokujące". Jak powiedziałaby SIKSA - "dziewczyna pozostawia to bez komentarza". Do zobaczenia przed spektaklem "O czynach niszczących opowieść", w którym motywem przewodnim również są dziewczyny i pistolety, ale forma spotkania i siostrzane przesłanie to coś zupełnie nowego dla zespołu.

fot. PatMic

piątek-sobota, 23-24.07., godz. 19.00

TEATR SIKSA „O czynach niszczących opowieść”

Kupuję bilet

„O czynach niszczących opowieść” to pierwsza premiera realizowana w ramach programu HUB Kultury KW, którego hasłem przewodnim w tym sezonie jest „Hello Darkness My Old Friend”. Kuratorem roku jest szwedzki reżyser Markus Öhrn.

Jaki ten świat jest mały. I bardzo, bardzo zły. Na westernowym padoku w ostatecznym starciu stają naprzeciw siebie dwie kowbojki. Walczą raczej o opowieść niż ze sobą nawzajem. Wiedzą, że nikt nie będzie patrzył na niuanse tego spotkania, tylko jak to zwykle bywa – na jego zakończenie. To dlatego wpuszczają widza tam, gdzie nie ma czasu na rozpamiętywanie przeszłości i ustanawianie nowych porządków – liczy się tylko to spotkanie. W końcu. Czy konfrontacja ta musi być na tyle niezwykła, by sięgać po konwencję, western, robić do niego kostiumy, scenografię, choreografię? A co jeśli już na wszystko jest za późno, a liczą się tylko zwyczajne tete-a-tete, na które często się spóźniamy? Może warto opowiadać sobie po prostu bajki: Żyły sobie dwa niedopałki. Żyły zgodnie z filozofią, że na złe wieści nigdy nie jest za późno. Pojawiały się więc właśnie wtedy, niczym dwa konie brodzące w błocie.

Organizatorka spotkania: SIKSA

Rewolwerami władają: Magda Dubrowska, Alex Freiheit, Anna Steller, Martyna Konieczny, Piotr Buratyński, Tomasz Armada, Konstanty Usenko

Wszystkie wydarzenia w Szkole E. Plater 31 z zachowaniem rygorów sanitarnych.

Pokazy spektaklu współfinansowane przez m.st. Warszawa w ramach projektu Scena Prezentacje KW.

Kino Letnie Komuny Warszawa działa dzięki środkom z Funduszu Wsparcia Kultury

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne