EN
7.09.2020, 09:13 Wersja do druku

Warszawa. Premiera "Tymoteusza Rymcimci" w Teatrze Lalka

12 września odbędzie się premiera spektaklu "Tymoteusz Rymcimci” w reżyserii Jarosława Antoniuka.

proj. Robert Czajka

Postać Misia Tymoteusza wymyślił przed laty wielki przyjaciel dzieci, lalkarz, poeta, dramaturg i reżyser w jednej osobie – Jan Wilkowski, który potrafił z niczego wyczarować magiczną przestrzeń teatru,  uzupełniając  pełnymi fantazji postaciami, z miejsca zyskującymi sympatię najmłodszych. Miś Tymoteusz to jedna z najpiękniejszych i wzruszających historii napisana dla dzieci, mówiąca o przyjaźni, odpowiedzialności, tolerancji, o poszukiwaniu ciepła i zrozumienia. Tytułowy bohater, to przeuroczy Miś-łobuziak o sympatycznym i wrażliwym uosobieniu, który poszukuje swojego świata wartości, ale nade wszystko chce poznać świat i być kochanym. Poznajemy także jego Tatę, który nie pała sympatią do piesków. A to właśnie Psiuńcio, bezdomny pies, staje się przyjacielem Tymoteusza.

Miś Tymoteusz to historia o samotności, przyjaźni i braku akceptacji, która uczy jak łatwo jest pochopnie ocenić drugą osobę. To również opowieść o dojrzewaniu, wytyczaniu dziecku dróg, nauczaniu tolerancji i poszanowania innych, w tym zwierząt.

Miś Tymoteusz Rymcimci to jeden z najsympatyczniejszych bohaterów teatru lalek. Stworzył go ponad półwieku temu wybitny reżyser i dyrektor naszego Teatru, Jan Wilkowski. Wraz z Tymoteuszem dorosło już kilka pokoleń polskich dzieci, a Rymcimci wciąż pozostaje małym misiem, który próbuje zrozumieć otaczający go świat i oswoić z nim najmłodszą publiczność.

Jarosław Antoniuk - teatrolog, reżyser, autor opracowań i sztuk dla dzieci i młodzieży, animator kultury, manager, dyrektor Teatru Lalki w Łomży oraz Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Walizka. Autorem sztuki jest Jan Wilkowski - reżyser i dyrektor Teatru Lalka w latach 1952-1969.

Dla widzów 3+

Czas trwania spektaklu: 60 min

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne