04.08.2020, 15:05 Wersja do druku

Warszawa. We wrześniu "Generation After 4. Showcase" w przestrzeni wirtualnej

Inne aktualności

W dniach 14-20 września Nowy Teatr zorganizuje Generation After 4. Showcase. Tym razem wydarzenie przeniesie się w wirtualną przestrzeń testując pojawiające się formy komunikacji, dostrzegając nowe możliwości i ich ograniczenia oraz wytyczając terytoria zmian.

Nowa szkoła myślenia, osobiste wypowiedzi, radykalne środki. Czwarta edycja festiwalu przenosi się w wirtualną przestrzeń.

Czasy są coraz bardziej niespokojne, pytań coraz więcej, a odpowiedzi — coraz bardziej chaotyczne. Co nowego, co dalej? Wszyscy odczuwamy potrzebę zmiany, Zmiany, wielu zmian. Ale sama potrzeba nie jest generatorem nowego porządku. Myśląc o pokoleniu po 2020 szukamy nie tylko nowych metod kreacji, nowych źródeł i przewartościowań paradygmatu — wyznaczających terytoria zmian. Przyglądamy się bliżej temu, co znane, dostrzegając w tym możliwości i ograniczenia. 

W ramach Generation After 4. Showcase zaprezentujemy najnowsze zjawiska polskiej sceny teatralnej przedstawicielom i programatorom najważniejszych festiwali i instytucji teatralnych z Europy, Azji i Ameryki.

We współpracy z warszawskimi scenami: Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, Komuna/Warszawa, STUDIO teatrgaleria, TR Warszawa, Teatr Powszechny i Zachęta Narodowa Galeria Sztuki zaprezentowane zostaną spektakle takich twórców jak Wojciech Grudziński, Grzegorz Jaremko, Katarzyna Kalwat, Anna Karasińska, Agnieszka Kryst, Ramona Nagabczyńska, Anna Nowak, Jędrzej Piaskowski, Anna Smolar, Magda Szpecht.

Prezentacjom towarzyszą rozmowy prowadzone przez Instytut Sztuk Performatywnych, wirtualne przewodniki po lokalnych teatrach, dla których budynek jest tylko pretekstem do opowiedzenia o misji instytucji, oraz rozmowy "jeden na jeden" między gośćmi a przedstawicielami instytucji i artystami.

Na nasze szczęście teatr ma profetyczny dar: czuje, antycypuje i uwrażliwia na fakty społeczne, które staną się częścią naszej najbliższej przyszłości. Uważna obserwacja pozwala wyciągać wnioski. My zaglądamy do głów najradykalniejszych twórców nowego polskiego teatru.

Pliki do pobrania

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne