EN
26.10.2021, 08:36 Wersja do druku

Warszawa. W Śródmieściu był teatr, będzie 120-metrowy wieżowiec. Ale jest kilka warunków

Inne aktualności

Na miejscu rozebranego Teatru Żydowskiego będzie mógł powstać 120-metrowy wieżowiec. Nieaktualne są już plany umieszczenia tam nowej siedziby teatru. Milionerzy z apartamentowca Cosmopolitan próbowali blokować inwestycję, dowodząc, że utrudni im przemaszerowanie w kapciach po oligocenkę z pobliskiego ujęcia. Pisze Michał Wojtczuk w Gazecie Wyborczej - Stołecznej.

Dziennikarze "Wyborczej" dotarli do treści decyzji wydanej przez stołeczny ratusz, która określa dopuszczalny kształt wieżowca przy placu Grzybowskim. Urzędnicy dopuścili budowę dwu-, a właściwie trzyczęściowego budynku. Bliżej Cosmopolitana może powstać część wieżowa, składająca się z dwóch brył: na południowym skraju działki może stanąć wysoki na 120 metrów "plaster" szeroki na ok. 20 m, a do niego może być doklejony drugi, nieco węższy (ok. 16 m) plaster o wysokości 95 m bliżej istniejącego wieżowca.

W północnej części działki ma stanąć niższe skrzydło, nawiązujące wysokością do kamienicy Brenkina. Będzie mogło jednak być od niej wyższe o dodatkową kondygnację, wycofaną o siedem metrów od frontu budynku od pl. Grzybowskiego. To nie koniec ograniczeń. Narzuca je lokalizacja.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

W Śródmieściu Warszawy był teatr, będzie 120-metrowy wieżowiec. Ale jest kilka warunków

Źródło:

„Gazeta Wyborcza - Stołeczna” online

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.

Autor:

Michał Wojtczuk

Data publikacji oryginału:

26.10.2021 06:27

Wątki tematyczne