EN

25.02.2023, 09:00 Wersja do druku

Warszawa. W marcu premiera spektaklu „HierarchJA” w SCEK

Inne aktualności

Teatr Jeszcze zaprasza 19 marca na premierę spektaklu „HierarchJA”, która odbędzie się w Stołecznym Centrum Edukacji Kulturalnej.

Teatr Jeszcze to grupa warszawskich Nauczycieli, którzy poza pracą w szkole, zajmują się… teatrem. Grupa zawiązała się w zeszłym roku i w ramach projektu Warszawskiego Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń zrealizowała spektakl MY, LUDZIE PANDEMICZNI, który był grany na deskach Teatru Stara Prochownia w Warszawie i spotkał się z bardzo żywym i emocjonalnym przyjęciem. Grupa realizuje ideę teatru partycypacyjnego, a spektakl jest wynikiem wspólnej pracy kreacyjnej.

HierarchJA to opowieść o naszych codziennych relacjach, które mimo pozornie niewinnej struktury, mają często charakter przemocowy. Rodzinny obiad, wizyta u lekarza, czy próba w teatrze – dlaczego zwyczajne sytuacje powodują naruszenie naszych granic? Czy zawsze winę ponoszą inni? A może my sami mamy tendencję do wchodzenia w hierarchiczne układy?

Spektakl podejmuje temat przemocowych relacji społecznych, ale także naszego stosunku do nas samych. Korzystając z możliwości teatru partycypacyjnego przyglądamy się sobie i naszym „wewnętrznym dzieciom”. Jak często sami nie szanujemy swoich granic? Jak często dostosowujemy się do zewnętrznych wymagań i oczekiwań, kosztem własnych potrzeb. Dlaczego pozwalamy sobie na wewnętrzną przemoc i agresję? I czy w naszym, polskim społeczeństwie jest możliwa dorosła relacja – ze sobą i z innymi?

HierarchJA to nasza podróż do wewnętrznego świata, to zaproszenie Widzów do wspólnej refleksji i teatralnego dialogu.

Premiera: 19 marca godz. 18.00

Pokazy: 25, 26 marca godz. 18.00

Miejsce: Stołeczne Centrum Edukacji Kulturalnej, Jezuicka 4, Stare Miasto.

Występują: Ewa Borgosz, Anna Gwarek, Robert Jesionek, Joanna Karpińska, Iwona Kowalczyk, Agata Mandziewska, Iwona Młynarczyk, Małgorzata Pacocha, Ludmiła Pietrus, Adriana Sadowska, Małgorzata Sasimowska, Arkadiusz Stawski;

Scenariusz i reżyseria: Natalia Fijewska-Zdanowska

Teksty wierszy: Robert Jesionek

Muzyka: Mikołaj Tabako

Choreografia: Anna Gwarek

Praca z lalkami: Radosław Kaliski

Reżyseria świateł: Radosław Sałasiński

Produkcja: Zosia Bardzińska

Koordynacja projektu: Beata Zuziak

Projekt Warszawskiego Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń oraz Fundacji Artystycznej MŁYN.

Partnerem projektu jest Stołeczne Centrum Edukacji Kulturalnej.

Wstęp:

Wstęp na wszystkie pokazy jest bezpłatny, obowiązuje rezerwacja miejsc: [email protected]

tel. 519 672 356

Więcej informacji:

mlyn.org

[email protected]

Źródło:

Materiał nadesłany