EN
1.12.2022, 13:50 Wersja do druku

Warszawa. Wkrótce premiera „Na zdrowie” na Scenie Spektaklove

15 grudnia o godz. 19.00 na Scenie Spektaklove w Małej Warszawie odbędzie się premiera spektaklu „Na zdrowie” w reż. Marcina Hycnara.

fot. mat. teatru

Aby uczcić długo oczekiwaną nominację na prestiżowe stanowisko Ministra Zdrowia, nowo mianowana brytyjska polityk opozycyjna Janet urządza przyjęcie dla przyjaciół w swoim londyńskim mieszkaniu. Oczywiście na ten wykwintny wieczór, oprócz Billa, męża Janet, elegancka gospodyni zaprosiła również grupę elitarnych, starannie dobranych gości: jest April, cyniczna najlepsza przyjaciółka Ameryki; jej ekscentryczny niemiecki mąż Gottfried; jest też Jinny i Martha; i wreszcie Tom, młody i bogaty bankier w nienagannym garniturze. Ale nieuchronnie, przed podaniem obiadu, radosna atmosfera rozpadnie się na kawałki, gdy skrzętnie skrywane tajemnice zaczną wychodzić na jaw, zamieniając skądinąd szczęśliwe wydarzenie w strefę wojny domowej. 

Przewrotna, błyskotliwa, pełna napięć i skrajnych emocji tragikomedia z wielką klasą i typowym angielskim humorem obnaża hipokryzję, słabość i powierzchowność postaw uważających się za intelektualną elitę bohaterów. Czy można być uczciwym w polityce, jeśli nie potrafi się dotrzymać obietnic w życiu prywatnym? Co kryje się pod fasadą światopoglądowych frazesów? Pięknie brzmiące polityczne deklaracje schodzą na drugi plan, gdy w grę wchodzą wielkie namiętności, miłość, zazdrość, nienawiść i strach. Z tej katastrofy nikt nie wyjdzie cały.

Premiera: 15 grudnia

„Na zdrowie”

reż. Marcin Hycnar

Scena Spektaklove w Małej Warszawie 

ul. Otwocka 14

Inne terminy:

16 i 17 grudnia, godz. 19.00

18 grudnia, godz. 18.00

28 i 29 grudnia, godz. 19.00

Źródło:

Materiał nadesłany