EN
16.05.2022, 14:50 Wersja do druku

Warszawa. W czerwcu startuje XVIII Międzynarodowy Festiwal Tańca Zawirowania

Fundacja Scena Współczesna, Teatr Tańca Zawirowania oraz Centrum Teatru i Tańca w Warszawie zapraszają do udziału w XVIII edycji Międzynarodowego Festiwalu Tańca Zawirowania, który w tym roku odbędzie się w dwóch odsłonach – czerwcowej oraz sierpniowej. 

fot. WILK

Międzynarodowy Festiwal Tańca Zawirowania powstał w 2005 roku z inicjatywy Włodzimierza Kaczkowskiego i Elwiry Piorun. Początkowo celem inicjatywy była konfrontacja zespołów z Europy Środkowej, wymiana doświadczeń i różnorodnych technik pracy w dziedzinie tańca. Z czasem impreza zaczęła się rozrastać, a jej gośćmi byli już nie tylko artyści europejscy – w Warszawie gościli twórcy z Azji, Ameryki Północnej i Południowej. W tym roku festiwal kończy 18 lat – co będzie zarówno pretekstem do hucznego świętowania urodzin, jak i do podsumowań i wspomnień. 

Festiwal zainaugurują dwie polskie propozycje: 22 czerwca zapraszamy na prezentację spektaklu „Kepler 22b” B’cause Dance Company w choreografii Bartka Woszczyńskiego, a dzień później na „Opowiedz nam o przyszłości” Teatru Tańca Zawirowania w choreografii Elwiry Piorun. W kolejnych dniach Warszawę odwiedzą z kolei m.in. Compagnie Didier Théron z Francji, Ondřej Holba z Czech czy Daniel Abreu z Hiszpanii. W sierpniu zapraszamy natomiast na prezentację w wykonaniu Cullberg Ballet – jednego z najbardziej znanych światowych zespołów tańca współczesnego. 

Wydarzenia festiwalowe odbywać się będą w siedzibie Centrum Teatru i Tańca w Warszawie, przy ul. Giordana Bruna 9 (nieopodal Pól Mokotowskich), a także w Teatrze Studio (pl. Defilad). Szczegółowe daty prezentacji podamy już wkrótce. 

Festiwal jest współfinansowany przez m.st. Warszawa oraz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Organizator: Fundacja Scena Współczesna, Teatr Tańca Zawirowania 

Współorganizator: Centrum Teatru i Tańca w Warszawie

Źródło:

Materiał nadesłany