16.07.2020, 15:15 Wersja do druku

Warszawa. Trwa Festiwal Mozart Junior

Trwa Festiwal Mozart Junior na kanałach online Warszawskiej Opery Kameralnej.

16 lipca o godz. 19.00 zapraszamy na recital „Enfant prodige/ Enfant terrible” – występy genialnych młodych twórców, którzy stali się objawieniem na muzycznej scenie (enfant prodige) oraz dorosłych już artystów, którzy karierę zaczynali w wieku dziecięcym.

mat. teatru

Recital światowej sławy młodych wirtuozów uświetnią takie nazwiska, jak: Yoav Levanon, Ariel Lanyi, Alisa Sadikova.

- Yoav Levanon - swoją muzyczną edukację zaczął w wieku lat trzech, jako pięciolatek wygrał swój pierwszy Narodowy Konkurs Pianistyczny w Izraelu, a w wieku siedmiu lat zadebiutował z Israeli Chamber Orchestra. W kolejnych latach występował m. in. w San Carlo Theatre, Verdi Theatre czy National Auditorium Madrid. Zdobywca wielu nagród i wyróżnień na światowych festiwalach pianistycznych, występował u boku m. in. Marty Argerich czy pod kierownictwem Daniela Orena, który stwierdził, że ten młody wirtuoz „gra w taki sposób, w jaki nie zagrałby nawet 40-latek; ma niezwykłą głębię, oczarowuje publiczność”.

- Ariel Lanyi - izraelski młody wirtuoz fortepianu. Przygodę z fortepianem rozpoczął w wieku pięciu lat, jako siedmiolatek zadebiutował z orkiestrą, rozpoczynając tym samym światową karierę i występując na scenach w Londynie, Paryżu, Rzymie, Pradze czy Brukseli. W 2017 r. zdobył pierwszą nagrodę na Dudley International Piano Competition. Obecnie kontynuuje występy na znaczących scenach świata, m. in. Wigmore Hall w Londynie.

- Alisa Sadikova - siedemnastoletnia rosyjska harfistka. Już jako pięciolatka okrzyknięta mianem „cudownego dziecka” z powodu swoich niebywałych umiejętności gry na harfie. Jej talent rozwijał Schevelevich. W 2010 r. wygrała International Youth Competition w Nowym Jorku i debiutowała na scenie Carnegie Hall. Występuje solo, jak i z wieloma prestiżowymi orkiestrami z całego świata na scenach m. in. Vienna State Opera, Moscow International House of Music. Jej talent szeroko komentują krytycy, uznając ją za „prodigy classical harpist”.

Po koncercie odbędzie się panel o znamiennym tytule „Zabić mistrza”, w którym zaproszeni eksperci podzielą się z Państwem ciekawymi spostrzeżeniami i liczymy na wywiązanie się interesującej dyskusji podczas tego spotkania online.

Zachęcamy do obserwowania naszych stron:

FB: https://www.facebook.com/Warszawska.Opera.Kameralna
YT: https://www.youtube.com/WarszawskaOperaKameralna
WWW: https://repertuar.operakameralna.pl/1festiwal-mozart-junior/

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne