EN

1.10.2021, 14:55 Wersja do druku

Warszawa. Transmisja "Fantazji" prosto ze sceny TR Warszawa/Marszałkowska

2 października (sobota) odbędzie się transmisja spektaklu “Fantazja” w reżyserii Anny Karasińskiej.  Spektakl zostanie zagrany na żywo na scenie TR Warszawa/Marszałkowska 8 z udziałem publiczności i będzie transmitowany na platformie TR Online. Reżyserką streamingu jest operatorka filmowa, Małgorzata Szylak.

fot. mat. teatru

Wieczór w TR Online 2 października br. rozpocznie się o g. 18:45 wprowadzeniem do spektaklu, przygotowanym przez aktora TR Warszawa, Rafała Maćkowiaka. Transmisja spektaklu rozpocznie się o g. 19.00 prosto ze sceny TR Warszawa/Marszałkowska 8. Po zakończeniu spektaklu spotkanie z twórcami i twórczyniami poprowadzi krytyk filmowy, Błażej Hrapkowicz. Wprowadzenie do spektaklu i spotkanie będą transmitowane na żywo na platformie TR Online oraz na stronie na Facebooku TR Warszawa. Nagranie spotkania będzie dostępne w kolejnych dniach na platformie TR Online.

Bilety na transmisję "FANTAZJI" dostępne są na stronie online.trwarszawa.pl.

TWÓRCY I TWÓRCZYNIE

Spektakl w reżyserii Anny Karasińskiej powstał w 2017 roku. Dramaturgami spektaklu są Magdalena Rydzewska i Jacek Telenga. W październikowych spektaklach wystąpią aktorzy i aktorka z TR Warszawa: Rafał Maćkowiak, Maria Maj i Adam Woronowicz oraz gościnnie Aleksandra Bożek, Michał Kosela i Zofia Wichłacz. Premiera spektaklu miała miejsce 9 kwietnia 2017 roku na scenie TR Warszawa/Marszałkowska 8. Październikowe pokazy "FANTAZJI" odbywają się w ramach 9. Festiwalu Kultury Bez Barier.

FANTAZJA

Anna Karasińska: Pracując nad spektaklem skupiliśmy się na tej specyficznej aktywności wyobraźni, która pozwala zrozumieć co czują inni ludzie, poczuć się z nimi połączonymi i w sposób nieoceniający widzieć ich w różnych sytuacjach/ widzieć ich punkt widzenia. Można powiedzieć że w sali teatralnej zorganizowaliśmy spotkanie pewnej liczby osób, które w innych okolicznościach nigdy by się nie spotkały, lub spotkałyby się i nie zauważyły tego. Trudno powiedzieć o nich, że są to teatralne postaci lub że są to osoby fikcyjne. Osoby te pojawiają się na zetknięciu wyobraźni widzów i aktorów, oddziałują na siebie, towarzyszą sobie i znikają. W spektaklu obserwujemy także mechanizm przyjmowania na siebie roli przez aktorów. Mamy nadzieję, że w tym spotkaniu powstaje pewne poczucie bliskości i radości i że mechanizm bezinteresownego zauważania innych, i współodczuwania z nimi, może zostać przez widza „wyniesiony” z teatru.

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne