EN

1.10.2020, 15:05 Wersja do druku

Warszawa. TR Warszawa na New Visions of Reality 2

Dziś rozpoczyna się konferencja NEW VISIONS OF REALITY 2, organizowana przez Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy. Tegoroczne wydarzenie odbywa się pod hasłem INKUBACJA NOWEJ RZECZYWISTOŚCI i poświęcone jest kreatywnemu podsumowaniu oraz pogłębionej analizie wydarzeń 2020 roku z perspektywy twórców, twórczyń, kuratorek i kuratorów kultury cyfrowej.

mat. teatru

W ramach konferencji odbywają się m.in. spotkania i dyskusje online z udziałem zaproszonych ekspertek i ekspertów z Polski oraz ze świata, reprezentujących zarówno kluczowe polskie i światowe instytucje kultury, jak i instytucje, organizacje, wydarzenia oraz firmy aktywne w polu nowych technologii i mediów immersyjnych.

Konferencja NEW VISIONS OF REALITY 2 odbywa się 1 i 2 października i dostępna jest online.

Na konferencji Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy zespół TR Warszawa reprezentować będzie Agata Kołacz, koordynatorka projektów międzynarodowych TR Warszawa. Agata Kołacz bierze udział w dyskusji "Kultura i sztuka w nowym cyfrowym świecie - kryzys, restart czy przebudowa?"; podzieli się z uczestnikami i uczestnikami wydarzenia doświadczeniami zespołu TR Warszawa związanymi z przeniesieniem działalności programowej do Internetu (TR Online) w czasie wiosennej kwarantanny, a także o realizacji "Strategii TR Online" w najbliższych latach. W dyskusji weźmie udział także Kamil Bałuk (koordynator projektów w Instytucie Reportażu), Krzysztof Gierat (dyrektor Krakowskiego Festiwalu Filmowego) oraz moderująca rozmowę Joanna Rożen-Wojciechowska (dyrektorka Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy).

O programie TR Online opowiemy także w kolejnych dniach października, podczas dyskusji panelowych organizowanych dwa festiwale - 8. Festiwal Kultury Bez Barier i Digital Cultures 2020.

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne