EN

12.07.2021, 09:53 Wersja do druku

Warszawa. Teatralne lato online z Mazowieckim Instytutem Kultury

Jedziesz nad morze, w góry czy pod namiot? Zabierz kulturę na wakacje! Spektakle Teatru Mazowieckiego polecają się na lato - online. W upalny czy burzliwy letni wieczór zapraszamy na platformę VOD na pełne emocji spektakle o złożonych relacjach między kobietami i mężczyznami.

fot. Rafał Latoszek

Odwieczne pytanie: Co się stało z naszą miłością?

Odpowiedzieć na nie postara się Halina Rowicka i Jacek Kawalec przy akompaniamencie Mikołaja Hertela.  „A miał być cud – spektakl z piosenkami Agnieszki Osieckiej” będzie można zobaczyć 17 lipca oraz 21 sierpnia o 19.00.  

Anna i Franciszek – bohaterowie spektaklu poetycko-muzycznego A miał być cud, którego scenariusz powstał na kanwie tekstów Agnieszki Osieckiej. A ona jak nikt inny umiała pisać o miłości – nie tylko tej wielkiej, pierwszej, ale i tej dojrzałej, znudzonej rutyną dnia codziennego, tęskniącej za szaleństwem i porywami wielkich namiętności. Osiecką można nazwać mistrzynią w wynajdywaniu poezji w prozie życia, w inteligentnym łączeniu tego co wzniosłe i poważne, z tym co niskie i zwyczajne. Może jednak, koniec końców, to właśnie ta codzienność jest czymś najważniejszym?

Czy istnieje zbrodnia doskonała?

24 lipca i 28 sierpnia o 19.00 zagramy w "Niebezpieczną grę". Sztuka, przy wszystkich cechach dobrego kryminału – z  morderstwem i zdradą w tle, oferuje jednak coś więcej niż sprawną, trzymającą w napięciu intrygę. 

Czy istnieją zbrodnia doskonała i zbrodniarz doskonały działający z mistrzowską precyzją i bez błędu? Nie – odpowiada Richard Stockwell, autor "Niebezpiecznej gry", nie – gdyż jesteśmy tylko, a może aż, ludźmi. A ci ulegają emocjom, działają pod wpływem impulsu, miewają gorsze i lepsze dni, kochają, nienawidzą, cierpią. Tak jak Rick i Jane, bohaterowie sztuki Stockwella. To właśnie między nimi toczy się niebezpieczna gra pozorów, kłamstw, niedopowiedzeń. Kto tak naprawdę jest ofiarą, a kto zbrodniarzem, kto kogo oszukuje, kto gra, a kto nie udaje? Odpowiedź już 24 lipca oraz 28 sierpnia o 19.00.

Gdy mąż twierdzi, że nic nie pamięta…

Ostatnia propozycja to emocjonująca historia o miłości i jej granicach, ze zbrodnią w tle. 14 sierpnia 19.00 "Małe zbrodnie małżeńskie" Erica Emmanuela Schmitta z Emilią Komarnicką-Klynstra i Redbadem Klynstra-Komarnickim.

To jeden dzień z życia Lisy i Gellesa, małżeństwa z piętnastoletnim stażem. On – dotknięty amnezją po wypadku, nic nie pamięta. Ona stara się odtworzyć jego życie. Gelles jednak nie przyznaje się, że amnezja się cofnęła i, tak jak żona, stara się ugrać swoje na udawanej utracie pamięci. Oboje więc kłamią i grają, by po latach odrodzić własne małżeństwo. Emocjonująca historia o miłości i jej granicach, ze zbrodnią w tle.

Wszystkie nasze spektakle dostępne są w wersji podstawowej, ale także w wersji z audiodeskrypcją oraz wersji z napisami oraz tłumaczeniem na Polski Język Migowy.

Spektakle online dostępny na VOD – bilet 20 zł.

https://www.mik.waw.pl/vod/

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne