EN
28.02.2022, 15:51 Wersja do druku

Warszawa. Teatr WARSawy łączy się solidarnie z Ukrainą

Teatr WARSawy łączy się solidarnie z Ukrainą i jednocześnie zaprasza do Teatr Soho, w którym w najbliższą sobotę i niedzielę zagra „SZAMAN. Spektakl reporterski”/ „ШАМАН. Вистава репортерська” (napisy w języku ukraińskim). Dzień wcześniej bardzo dwuznaczny tytuł, czyli „Tato nie wraca” - monodram Agnieszki Przepiórskiej - również w Teatrze Soho. Bądźmy RAZEM!

fot. mat. teatru

Tym razem Teatr WARSawy na podróż teatralną i w głąb siebie zaprasza mniejszość ukraińską, gdyż to ważne, by różne kultury nawzajem się przenikały. 

W końcu teatr łączy. Zatem „SZAMAN. Spektakl reporterski” już 5 i 6 marca gościnnie w Teatrze Soho – napisy w języku ukraińskim.

Pozwólmy naszym duszom oderwać się od ciał na widowni i zabrać się w tę wyjątkową podróż teatralną, choćby tylko na jeden wieczór.

Ona (Monika Mariott), aktorka i reporterka, pojechała na wschód, bo kiedyś, po cudem przeżytym wypadku, obiecała sobie, że zobaczy Bajkał, stepy i właśnie tam znajdzie odpowiedź na dręczące ją pytania.

On (Arun Milcarz), pisarz i podróżnik, zapragnął dowiedzieć się jak tam, na wschodzie, rzeczy mają się naprawdę.

Kilka lat później po raz pierwszy natknęli się na siebie na ulicach Warszawy. Okazało się, że ich osobne życiowe historie połączył pewien, żyjący osiem tysięcy kilometrów stąd, mężczyzna.

Ich wspólnie opowiedziana historia, bez reszty wciąga i od pierwszych chwil przenosi widza w bezkres zabajkalskich stepów.

Spektakl podejmuje wiele ważkich tematów jak powrót do własnych korzeni, poszanowanie przodków i ich wpływ na nasze współczesne życie. Z jednej strony porusza i skłania do refleksji, z drugiej zaś, okraszony ironicznym dowcipem prowokuje do uśmiechu. 

„SZAMAN. Spektakl reporterski” - sztuka dedykowana mniejszości ukraińskiej

napisy w języku ukraińskim

5 i 6 marca, godz. 19.00

fot. Katarzyna Chmura

„Tato nie wraca" to monodram Agnieszki Przepiórskiej oparty na jej osobistych doświadczeniach. Autor tekstu, ceniony dramaturg Piotr Rowicki ze wspomnień Przepiórskiej uczynił uniwersalną historię młodej kobiety, która dorastała bez ojca.

Nasza bohaterka, to osoba z sukcesami, menadżerka w banku, matka, żona, z mieszkaniem w Warszawie, letnim domkiem na Mazurach i luksusowym Audi. Pewnego dnia, wykonując rutynowe spotkania z klientami w banku Agnieszka w jednym z nich odnajduje niewidzianego od wielu lat ojca, który zniknął z jej życia, gdy miała 3 lata. Spotkanie uruchamia lawinę wspomnień i wypieranych przez lata uczuć. W emocjonalnych, pełnych pasji i nostalgii monologach odbywamy wraz z bohaterką podróż do świata utraconego dzieciństwa, do autentyczności i niewinności. Spacerujemy ulicą Marchlewskiego, jemy Ambrozję w Hortexie mocno ściskając rękę ojca. A potem buntujemy się przeciwko niemu - w Jarocinie i na berlińskim koncercie U2. Czy możliwe jest spotkanie po latach? Czy jest szansa na jakiekolwiek porozumienie? Jak radzić sobie z wieloletnią pustką po nieistniejącym ojcu? 

Spektakl „Tato nie wraca" staje się seansem terapeutycznym, w którym odnajdziemy swoje tęsknoty, marzenia, może nawet spotkamy siebie sprzed lat. Będzie okazja by wyszeptać sobie samemu to co zawsze chcieliśmy usłyszeć jako dzieci.

"Tato nie wraca" I Agnieszka Przepiórska 

spektakl Teatru WARSawy w Teatrze Soho

4 marca, godz. 19.00

Teatr WARSawy w Teatrze Soho

ul. Mińska 25, bud. 74

BILETY: https://teatrwarsawy.pl/repertuar/

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne