EN
5.04.2022, 14:41 Wersja do druku

Warszawa. Teatr Syrena ogłasza obsadę musicalu „Matylda”

Pierwszą premierą Teatru Syrena w Warszawie w sezonie 2022/23 będzie „Matylda” – musicalowa inscenizacja słynnej powieści Roalda Dahla o tym samym tytule. Znana jest już obsada musicalu, próby rozpoczną się na początku maja, a premiera odbędzie się 10 września.

fot. proj. Joanna Rusinek

„Matylda” swoją premierę na londyńskim West Endzie miała w 2011 roku, po dwóch latach doczekała się inscenizacji na Broadwayu. Autorem libretta jest Dennis Kelly, a muzykę oraz teksty piosenek napisał znany australijski komik i muzyk Tim Minchin. Spektakl przenosi na polskie sceny dyrektor artystyczny Teatru Syrena Jacek Mikołajczyk – przetłumaczył musical, wyreżyserował jego premierę w Teatrze Kameralnym w Bydgoszczy (koprodukcja z Teatrem Syrena), a teraz przygotowuje warszawską wersję przedstawienia. 

„Matylda” opowiada o genialnej dziewczynce o niecodziennych zdolnościach, zaczytanej w książkach, której przyszło wychowywać się w rodzinie bezmyślnie zapatrzonej w ekran telewizora. Tytułowa bohaterka trafia do szkoły rządzonej przez antypatyczną dyrektorkę Agatę Łomot, byłą mistrzynię w rzucie młotem. Na szczęście na szkolnej drodze Matyldy pojawia się również nauczycielka Panna Miodek, która potrafi dostrzec wielki talent dziewczynki.

Obsada syreniej wersji „Matyldy” została wyłoniona w castingach dla profesjonalnych i dziecięcych aktorów. Na scenie przy ul. Litewskiej 3 zobaczymy czołowe nazwiska polskiego musicalu, parę musicalowych debiutantek oraz kilkanaścioro utalentowanych wokalnie, ruchowo i aktorsko dzieci.

Obsada poszczególnych ról:

Matylda: Łucja Dobrogowska/ Julia Kołodziejak/ Emilia Lasak

Agata Łomot, dyrektorka szkoły: Damian Aleksander/ Przemysław Glapiński

Panna Miodek, nauczycielka Matyldy: Edyta Krzemień/ Magdalena Placek-Boryń

Pani Kornik, matka Matyldy: Agnieszka Rose/ Katarzyna Walczak

Pan Kornik, ojciec Matyldy: Marek Grabiniok/ Albert Osik

Pani Pomagała, bibliotekarka: Beatrycze Łukaszewska/ Marta Walesiak-Łabędzka

Pozostałe role dorosłe: Paulina Mróz, Kornelia Raniszewska, Marta Skrzypczyńska, Anna Terpiłowska, Maciej Dybowski, Paweł Góral, Piotr Siejka, Wojciech Stolorz, Łukasz Szczepanik

Pozostałe role dziecięce: Michał Cabański, Liam Culbreth, Ada Folentarska, Filip Jakubiak, Martyna Kołodziejska, Bartosz Łućko, Zofia Marchalewicz, Agnieszka Marcinkiewicz, Marta Perzyna, Julia Siudej, Szymon Szczęsny, Julia Szydłowska, Michał Świerczyński, Mikołaj Wachowski, Zuzanna Wąsiewicz, Jan Wieczorek

Twórcami przedstawienia, poza Jackiem Mikołajczykiem (tłumaczenie i reżyseria), są Mariusz Napierała (scenografia i reżyseria światła), Jarosław Staniek i Katarzyna Zielonka (choreografia), Tomasz Jacyków (kostiumy), Tomasz Filipczak (kierownictwo muzyczne i przygotowanie wokalne) oraz Marcin Wortmann (Przygotowanie wokalne dzieci). Plakat do spektaklu zaprojektowała Joanna Rusinek.

Na stronie www.teatrsyrena.pl można już kupować bilety na wrześniowe pokazy „Matyldy”. Przedstawienie będzie realizowane na licencji od Music Theatre International. 

Źródło:

Materiał nadesłany