EN

28.04.2022, 16:37 Wersja do druku

Warszawa. Teatr Polski dzieciom

W warszawskim Teatrze Polskim spektakle dla dzieci. „Podróże Guliwera” w reżyserii Jarosława Kiliana oraz „Ferdynand Wspaniały” w reżyserii Przemysława Wyszyńskiego.

Inne aktualności

"Podróże Guliwera", powieść Jonathana Swifta napisana w 1726 roku, od prawie 300 lat zachwyca, niepokoi, przeraża, śmieszy, budzi refleksje kolejnych pokoleń czytelników na całym świecie.
Książka irlandzkiego pisarza jest satyrą na ludzką naturę, kpiną z zadufania człowieka w stworzoną przez siebie cywilizację i opowieścią o naszym niedopasowaniu do otaczającego świata.

"Podróże Guliwera" to prawdziwe wyzwanie dla teatru… Jak zrobić morską burzę na scenie? Jak pokazać w teatrze Liliputy, które gadają z Guliwerem spacerując mu po nosie? Jak przedstawić olbrzymy, wobec których Guliwer jest mały jak najmniejszy palec? Jak sprawić by wielki orzeł, porwał Guliwera i wrzucił go do morza?

W podróż w fantastyczne i nieznane krainy poniosą Was pomysły reżysera Jarosława Kiliana, scenografki Julii Skrzyneckiej, mistrzów zdjęć filmowych i animacji: Piotra Niemyjskiego i Andrzeja Jobczyka, efekty przygotowane przez studio Platige Image i muzyka Grzegorza Turnaua. Przewodnikami po morzach i oceanach będą artyści Teatru Polskiego z Maksymilianem Rogackim w roli Guliwera.

GRAMY 29 i 30 KWIETNIA

Ferdynand Wspaniały nie bez powodu nosi swoje nazwisko – szyje garnitury na miarę, jada w najlepszych restauracjach, sypia w eleganckich hotelach, bywa w najlepszym towarzystwie, a w wolnych chwilach zdarza mu się łapać złodziei.
I nie byłoby w tym może nic wyjątkowego gdyby nie fakt, że… Ferdynand jest psem! Wspaniałym psem!

Ludwik Jerzy Kern - poeta, satyryk, dziennikarz, tłumacz literatury pięknej, autor tekstów piosenek. Dzieciom znany jako Kawaler Orderu Uśmiechu i autor znakomitych książek: "Proszę słonia", "Ferdynand Wspaniały" oraz "Zbudź się, Ferdynandzie", na podstawie których zrealizowano seriale animowane.

Wymyślone przez Pana Kerna przygody Psa Ferdynanda są podstawą scenariusza naszego spektaklu, w reżyserii Przemysława Wyszyńskiego.

GRAMY 4 i 5 MAJA

Źródło:

Materiał nadesłany