01.07.2020, 14:49 Wersja do druku

Warszawa. Teatr Polonia i Och-Teatr grają całe wakacje

W czerwcu, po trzymiesięcznej wymuszonej sytuacją epidemiczną przerwie, Teatr Polonia i Och-Teatr wznowiły swoją działalność.

Z początkiem lipca, jak co roku, mamy przyjemność ogłosić – GRAMY CAŁE WAKACJE! Zapraszamy na spektakle w naszych siedzibach przez całe lato, prawie codziennie, a do Centrum Praskiego Koneser – na specjalne pokazy spektakli plenerowych.

TEATR W PLENERZE

W tym roku co prawda nie odbędą się pokazy spektakli plenerowych na Placu Konstytucji i na scenie Och-Grójecka 65, jednak dzięki współpracy z Centrum Praskim Koneser będą mogli je Państwo zobaczyć na warszawskiej Pradze.

Siedem naszych plenerowych spektakli – łącznie osiem pokazów – zostanie wystawionych na Placu Konesera w lipcu i sierpniu. Przedstawienia – wśród nich propozycje dla dorosłych i dla dzieci – będą odbywały się przez całe wakacje, w każdy czwartek o godzinie 17.30 (z wyłączeniem 6 sierpnia). Pierwszy spektakl odbędzie się już 2 lipca, a będzie to STAROŚĆ JEST PIĘKNA w reż. Łukasza Kosa. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

Centrum Praskie Koneser to serce odradzającej się warszawskiej Pragi i piękny industrialny klimat. Cieszy nas rozpoczęcie współpracy i to, że po raz kolejny będziemy mogli pokazać szerszej widowni nasz wyjątkowy repertuar. W tym roku przygotowaliśmy wiele ciekawych propozycji, które mam nadzieję ucieszą widzów, również tych mniejszych

– zaznacza Krystyna Janda, prezes Fundacji Krystyny Jandy Na Rzecz Kultury.

Repertuar spektakli plenerowych w Centrum Praskim Koneser:

Starość jest piękna - 2 lipca, g. 17.30

2 000 000 kroków - 9 lipca, g. 17.30

Związek otwarty - 16 lipca, g. 17.30

Czerwony Kapturek - 23 lipca, g. 17.30

Jaś i Małgosia - 30 lipca, g. 17.30

Lament (czyli Lament na placu Konstytucji) - 13 sierpnia, g. 17.30

2 000 000 kroków - 20 sierpnia, g. 17.30

Flamenco namiętnie - 27 sierpnia, g. 17.30

Serdecznie zapraszamy! 

fot. Katarzyna Kural-Sadowska

LATO W TEATRZE POLONIA

Dwa letnie miesiące w Teatrze Polonia to przegląd tego, co teatralni widzowie lubią najbardziej: znakomici aktorzy, dobre teksty i różnorodny repertuar.

Będzie można zobaczyć spektakl, który miał premierę w minionym sezonie: Próby Bogusława Schaeffera w reż. Mikołaja Grabowskiego. Ponadto wiele ciekawych tytułów: Seks dla opornych z Dorotą Kolak i Mirosławem Baką, Konstelacje z Marią Seweryn i Grzegorzem Małeckim, Wania, Sonia, Masza i Spike (z m.in. Ewą Błaszczyk i Wojciechem Zielińskim), Kto się boi Virginii Woolf? na podstawie arcydzieła Edwarda Albeego, Boże mój! w reż. Andrzeja Seweryna, Słoneczna linia Iwana Wyrypajewa, Krzesła w reż. Piotra Cieplaka, Metoda Jordiego Galcerána czy Dzieła wszystkie Szekspira (w nieco skróconej wersji) w wykonaniu aktorów Teatru Montownia.

Na naszej scenie zobaczymy także spektakle muzyczne: Almodovaria ze wspaniałą kreacją Anny Sroki-Hryń, Piękny nieczuły z piosenkami Edith Piaf w wykonaniu Natalii Sikory i Klaps! 50 twarzy Greya z Magdaleną Lamparską, Martą Walesiak i Mateuszem Damięckim.

Z kolei 9 i 10 lipca odbędą się ostatnie pokazy spektaklu Matki i synowie Terrence'a McNally'ego w reż. Krystyny Jandy. W sierpniu zaś czekają nas dwa pokazy wyczekiwanej przez wszystkich Shirley Valentine w wykonaniu Krystyny Jandy.

Niestety, z przyczyn niezależnych od teatru, premiera spektaklu Cwaniary zostanie przeniesiona na jesień tego roku. Niebawem podamy nową datę premiery i terminy przedstawień popremierowych.

Wakacyjny repertuar Teatru Polonia znaleźć można tutaj: https://teatrpolonia.pl/pl/content/pl/repertuar

fot. Kasia Chmura-Cegiełkowska

LATO W OCH-TEATRZE

W wakacje Och-Teatr będzie nieustannie bawić i zapraszać na komedie, farsy oraz wzruszające inscenizacje tekstów dramatycznych.

Przede wszystkim zapraszamy na premierę spektaklu Wspólnota mieszkaniowa w reż. Krystyny Jandy (16 lipca) i spektakle popremierowe tego tytułu oraz na ostatnią premierę, która odbyła się przed lockdownem – kryminalną zabawę teatralną Lily w reżyserii i z rolą tytułową Krystyny Jandy.

Oficjalna premiera Oszustów amerykańskiego dramatopisarza Michaela Jacobsa w reż. Jana Englerta została przesunięta na jesień 2020 roku, jednak 9 i 10 lipca odbędą się pokazy przedpremierowe tego tytułu, dostępne dla publiczności.

Poza tym będzie można zobaczyć spektakle: Mayday  i Mayday 2, czyli historię londyńskiego taksówkarza bigamisty wg Raya Cooneya, jedną z najzabawniejszych fars na świecie – Pomoc domową i teatralną wersję kultowego filmu Petera Weira Stowarzyszenie umarłych poetów.  Na naszej scenie również 8 kobiet w reż. Adama Sajnuka, Udając ofiarę i Weekend z R. w reż. Krystyny Jandy, Osy Iwana Wyrypajewa, Casa Valentina w reż. Macieja Kowalewskiego, Biała bluzka z Krystyną Jandą wg opowiadania Agnieszki Osieckiej i Bal manekinów Brunona Jasieńskiego z m.in. Maciejem Stuhrem w obsadzie.

Pełen repertuar wakacyjnych spektakli Och-Teatru znaleźć można na stronie teatru pod adresem: www.ochteatr.com.pl/pl/content/pl/repertuar

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne