Teatr Ochoty zaczyna 2021 rok z nowym zespołem aktorskim. Zgodnie z misją ochockiego ośrodka kultury teatralnej są to młodzi artyści, stojący na samym początku swojej artystycznej drogi.
Paweł Janyst, Malwina Laska, Irmina Liszkowska, Krzysztof Oleksyn i Michał Pawlik zagrają w czterech nowych produkcjach Teatru Ochoty zaplanowanych na 2021 rok. Zobaczycie ich w: "Przebudzeniu wiosny" Franka Wedekinda w reżyserii Zofii Gustowskiej (maj 2021), "Tramwaju zwanym pożądaniem" Tennessee'ego Williamsa w reżyserii Małgorzaty Bogajewskiej (lipiec 2021), "Młokosie" Fiodora Dostojewskiego w reżyserii Igora Gorzkowskiego (październik 2021) i w opowiadaniach Franza Kafki w reżyserii Michała Zdunika (grudzień 2021).
Zespół został wybrany w konkursie POLOWANIE NA MOTYLE. To flagowy projekt Teatru Ochoty im. Haliny i Jana Machulskich, promujący twórców teatralnych młodego pokolenia. W finałowym etapie konkursu znalazło się 20 aktorów i aktorek. Wszyscy wzięli udział w czterodniowych warsztatach z udziałem reżyserów nadchodzących premier.
Rok 2020 minął w Teatrze Ochoty pod znakiem jubileuszu 50-lecia. W ramach jubileuszowych obchodów teatr zyskał nową nazwę, która od tej pory brzmi: Teatr Ochoty im. Haliny i Jana Machulskich. Na fasadzie budynku powstał okolicznościowy mural autorstwa debiutującego kolektywu SZTAMA — Sylwia Gola, Mateusz Bieniusa, z wizerunkami patronów teatru. Młodzież z Ogniska Teatralnego Teatru Ochoty i Ogniska „U Machulskich” pod artystycznym okiem Wojciecha Farugi stworzyła eksperymentalny spektakl „1970” bawiący się klimatem, wydarzeniami i postaciami z przełomu lat 60. i 70. Dzięki powołaniu Nagrody im. Haliny Machulskiej udało się skierować światło na znaczenie pracy pedagogicznej Aleksandry Barczyk, Doroty Kowalkowskiej i Grażyny Wydrowskiej. Jubileuszowy program zakończyła premiera spektaklu „Z życia roślin” w reżyserii Igora Gorzkowskiego z udziałem artystów młodego pokolenia. Większość tych wydarzeń, ze względu na stan pandemii, odbyła się za pośrednictwem transmisji online lub w kameralnym gronie odbiorców. Relacje fotograficzne oraz materiały wideo poświęcone jubileuszowym obchodom są dostępne na stronie 50lat.teatrochoty.pl
To jednak nie koniec. Po zniesieniu ograniczeń związanych z pandemią Covid-19, planowane jest jeszcze jedno, dodatkowe wydarzenie związane z jubileuszem. – Wierzymy, że w 2021 roku uda nam się zorganizować symboliczne spotkanie dla społeczności twórców, współpracowników i widzów zaangażowanych w 50-letnią historię Teatru Ochoty – zapowiada Joanna Nawrocka, dyrektorka teatru.