EN
8.02.2021, 13:51 Wersja do druku

Warszawa. Teatr Kwadrat im. Edwarda Dziewońskiego otwiera się dla widzów

Teatr Kwadrat wznawia działalność. Pierwsze wydarzenia zaplanowane zostały na weekend 13-14 lutego - w repertuarze gościnny występ formacji "Tercet czyli Kwartet" na zakończenie karnawału oraz walentynkowy spektakl "Tydzień, nie dłużej..." - poinformowała PAP Urszula Markowska z teatru.

fot. mat. teatru

"Po długiej przerwie spowodowanej obostrzeniami Teatr Kwadrat wznawia działalność. Pierwsze wydarzenie, „Gorączka sobotniej nocy w Teatrze Kwadrat” z udziałem formacji Tercet czyli Kwartet odbędzie się 13 lutego. Natomiast 14 lutego, z okazji walentynek, w Kwadracie będzie można zobaczyć komedię Tydzień nie dłużej... Clementa Michela z Pawłem Małaszyńskim, Andrzejem Nejmanem i Natalią Rybicką" - czytamy w przesłanej informacji.

Jak wyjaśniono, przedstawienia odbędą się w reżimie sanitarnym, z pełnym zachowaniem zasad bezpieczeństwa. Ilość miejsc na widowni pozostaje zmniejszona o 50 proc.

"Związani ze sceną Kwadratu Hanna Śleszyńska (Roma i Julian) oraz Piotr Gąsowski (Okno na parlament) wystąpią w muzycznym show Tercet czyli Kwartet w ostatnią sobotę karnawału, czyli 13 lutego" - napisano. Jak dodano: "koncert planowany był jako wydarzenie online, a dzięki poluzowaniu obostrzeń odbędzie się zarówno w formie transmisji jak i z udziałem publiczności".

W programie koncertu znajduje się przegląd światowych i polskich przebojów lat 70., 80. i 90. XX w. "Wśród nich największe hity zespołów ABBA, Queen, Bee Gees, ale też piosenki Krzysztofa Krawczyka oraz wiązanki utworów włoskich i hiszpańskich" - napisano.

Jak przypomniano, formację aktorsko-kabaretową "Tercet czyli Kwartet" tworzy trójka aktorów: Hanna Śleszyńska, Piotr Gąsowski, Robert Rozmus i kompozytor Wojciech Kaleta.

"Ich znakiem rozpoznawczym jest charakterystyczny estradowy styl i ogromne poczucie humoru. Popularność istniejącej od przeszło 20 lat formacji, słynącej z muzyczno-kabaretowej formuły, przyniosły autorskie interpretacje takich przebojów jak Sun of Jamajka Goombay Dance Band czy Windą do nieba zespołu 2 plus 1" - czytamy w informacji.

Koncert formacji "Tercet, czyli Kwartet" na żywo z udziałem publiczności na Dużej Scenie Teatru Kwadrat oraz transmisja online (live stream) w Internecie - 13 lutego o godz. 20.

Bilety na koncert w siedzibie Teatru Kwadrat nabyć można na stronie: www.bilety.teatrkwadrat.pl. Bilety na koncert online dostępne są na stronie: http://bit.ly/TercetCzyliKwartet.

"Tydzień nie dłużej... - to na wskroś absurdalna komedia nie-małżeńska, z wielką, czerwoną ciężarówką w tle, w której słowo szczerość nabiera zupełnie nieoczekiwanych znaczeń, a przyjaźń, miłość... Chwileczkę. Jaka przyjaźń, jaka miłość...?!" - napisano w zapowiedzi przedstawienia.

"Historia rozpoczyna się w momencie, w którym zirytowany do granic możliwości obezwładniającą obecnością swojej dziewczyny Paul postanawia zakończyć związek. Ponieważ brak mu cywilnej odwagi, szuka sposobu, by to Sophie poczuła do niego niechęć i zdecydowała o rozstaniu. Namawia swojego najlepszego przyjaciela Marca, żeby wprowadził się do nich i zupełnie przypadkiem doprowadził do zerwania. Wszak nikt nie podziała na związek gorzej niż najlepszy przyjaciel twojego faceta w samym środku waszego wspólnego życia" - czytamy o akcji spektaklu.

Spektakl "Tydzień nie dłużej" na walentynki - 14 lutego o godz. 18 na Dużej Scenie Teatru Kwadrat. Bilety można nabyć na stronie: bilety.teatrkwadrat.pl

Źródło:

PAP

Wątki tematyczne