EN

2.07.2021, 10:28 Wersja do druku

Warszawa. Targi klimatyczne przed Teatrem Powszechnym - 4 lipca

Inne aktualności

W niedzielę przed Teatrem Powszechnym w Warszawie odbędą się Targi klimatyczne - zaplanowano m.in. debatę organizacji ekologicznych, wyprzedaż kwiatów, prezentację wyników badań o nastawieniu Polaków do katastrofy klimatycznej - poinformował PAP Mateusz Węgrzyn z teatru.

Jak wyjaśniono w przesłanej PAP informacji, Targi klimatyczne rozpoczną się w niedzielę o godz. 12 i potrwają do godz. 18.

"Jakie ruchy klimatyczne i ekologiczne działają w Warszawie? Czym się zajmują? Jakie inicjatywy będą odbywały się w lecie? W trakcie Targów klimatycznych będzie można poznać osoby zajmujące się działalnością na rzecz klimatu i ekologii, dowiedzieć się więcej o ruchach aktywistycznych, a także wziąć udział w warsztatach, debatach oraz wspólnym sadzeniu roślin" - napisano. "Będą też książki i dobra kawa" - dodano.

W ramach targów o godz. 12 i 14 zaplanowano "Mikrokosmos – spacer przyrodniczy dla rodzin z dziećmi", a o godz. 13 prezentację wyników badań przez Zofię Bieńkowską i Piotra Drygasa pt. "Nie nasza wina, nie nasz problem. Katastrofa klimatyczna w oczach Polek i Polaków".

O godz. 14 rozpocznie się debata ruchów klimatycznych pt. "Jak wrócić do rozmowy o klimacie?", która poprowadzi Janka Świerżewska, a o godz. 15.30 odbędzie się warsztat ogrodniczy Marii Dąbrowskiej (Fundacja ZMIANA).

Ponadto zaplanowano wyprzedaż kwiatów prowadzaną przez pracownię Florabo, wymianę książek prowadzoną przez Fundację ZMIANA, działalność stoisk aktywistycznych organizacji ekologicznych, takich jak m.in.: Młodzieżowy Strajk Klimatyczny, Obóz dla Klimatu, Inicjatywa Dzikie Karpaty, Extinction Rebellion Warszawa, kolektyw Wilczyce, Greenpeace Polska. Odbędzie się też zbiórka odzieży i środków czystości dla kolektywu Food Not Bombs Warszawa.

Jako poinformowano, Targi klimatyczne realizowane są w ramach 4. Powszechnych Spotkań Klimatycznych – "cyklu spotkań tworzonych w Teatrze Powszechnym przez aktywistów klimatycznych". "Ideą spotkań jest łączenie perspektywy naukowej, aktywistycznej i społecznej; ukazanie jak zmiany klimatu łączą się z ideologią, systemem kapitalistycznym, technologią i życiem społecznym" - wyjaśniono.

Źródło:

PAP

Wątki tematyczne