EN

30.09.2020, 16:55 Wersja do druku

Warszawa. "Tanz 23/24" na Uniwersytecie Muzycznym

mat. organizatora

Inne aktualności

Już w tę sobotę o godzinie 17:00 w Sali Koncertowej Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie odbędzie się pokaz spektaklu "Tanz 23/24".

Dwóch zapomnianych artystów z Berlina lat 20 - awangardowy tancerz związany z dadaistycznymi kabaretami, Henri Châtin-Hoffman, i niezwykły kompozytor, antyfaszysta i przyjaciel Waltera Benjamina, Ernst Schoen, spotkają się jeszcze raz sto lat później w Warszawie.

Spektakl "Tanz 23/24" inspirowany dwiema niezwykłymi postaciami, tancerza i kompozytora, jest eksperymentalną rekonstrukcją wieczoru tanecznego z 1924 roku, w którym Henri Châtin-Hofmann wystąpił do utworów wielu wybitnych kompozytorów z epoki, w tym, między innymi, Ernsta Shoena, Karola Szymanowskiego czy Gian Francesco Malipiera.

Dwie tancerki i choreografki - Lucie Palazot i Alka Nauman, podejmą tę twórczą próbę wyobraźni improwizując w kostiumach z oryginalnego wieczoru Châtin-Hofmanna, specjalnie na tę okazję zrekonstruowanych przez Alicję Gladston.

Na fortepianie akompaniować im będzie sam wnuk Waltera Benjamina - kompozytor oraz pianista Samuel Draper. W spektaklu zaśpiewa także wybitna sopranistka Aleksandra Klimczak.

"Tanz 23/24" to symbiotyczny splot wydarzeń, każde z nich jest niezwykle cenne.

Przed spektaklem, o godzinie 15:00, zapraszamy do Curie City na performatywny wykład prof. Esther Leslie i dr. Sama Dolbeara na temat sztuki awangardowej i antyfaszyzmu w latach 1920-1930 w Berlinie. Po wykładzie przemaszerujemy - wspólnie i performatywnie - na spektakl do Sali Koncertowej Uniwersytetu Muzycznego.

Tego dnia w Curie City otworzymy także wystawę archiwaliów dotyczących Bauhausu, Ernsta Schoena oraz Waltera Benjamina.

W związku z ograniczoną liczbą miejsc (obostrzenia w związku z COVID-19) na spektakl obowiązują zapisy mailowe: [email protected]

Źródło:

Materiał nadesłany