EN

21.09.2022, 12:26 Wersja do druku

Warszawa. „Sztuka i polityka tożsamości”. Spotkanie z Rosie Kay, Alastairem Donaldem i Bronisławem Wildsteinem w Zamku Ujazdowskim

Inne aktualności

„Sztuka i polityka tożsamości”. Spotkanie z Rosie Kay, Alastairem Donaldem i Bronisławem Wildsteinem w Zamku Ujazdowskim w Warszawie - 29 września o godzinie 19.

Czy w podzielonym społeczeństwie jesteśmy w stanie znaleźć wspólny język? Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski zaprasza do udziału w dyskusji z cyklu Napięcia kulturowe zatytułowanej „Sztuka i polityka tożsamości”.

„Społeczeństwo funkcjonuje najlepiej, gdy jesteśmy w stanie znaleźć wspólny język, ale polityka tożsamości stworzyła niebezpieczne i wykluczające sojusze oparte na rasie, płci oraz kulturze i religii.” – mówi kurator dyskusji, Manick Govinda. – „Polityka tożsamości staje się coraz bardziej intersekcjonalna – niczym konkurs pod tytułem «kto jest bardziej prześladowany?» pomiędzy polityką tożsamości opartą na płci, rasie, orientacji seksualnej, religii czy niepełnosprawności, gdzie to właśnie «biały mężczyzna hetero» rozumiany jest jako ostateczny symbol ucisku.”

W spotkaniu weźmie udział brytyjska choreografka i tancerka Rosie Kay, brytyjski pisarz i redaktor, współzałożyciel Festiwalu Battle of Ideas Alastair Donald oraz polski pisarz i publicysta Bronisław Wildstein. Gospodarzami spotkania będą brytyjski pisarz i krytyk Manick Govinda oraz polska artystka i kuratorka Agnieszka Kołek.

Będzie to piąte spotkanie z cyklu Napięcia kulturowe z udziałem artystów, autorów, kuratorów i myślicieli z Europy, których celem jest otwarcie nowych perspektyw w myśleniu o kwestiach, które dzielą współczesne społeczeństwa.

Debata odbędzie się 29 września 2022 od godziny 19:00 do 21:00 w Pracowni za księgarnią Tarabuk w Zamku Ujazdowskim. Wstęp jest wolny.

Źródło:

Materiał nadesłany