EN
23.12.2020, 14:27 Wersja do druku

Warszawa. Świąteczna niespodzianka Teatru Współczesnego

W Wigilię od godz. 18.00 na platformie TheMuBa zostanie udostępniony spektakl Teatru Współczesnego "Psie serce" Michaiła Bułhakowa w reż. Macieja Englerta z Borysem Szycem i Krzysztofem Wakulińskim w rolach głównych. Spektakl będzie dostępny do końca świąt, czyli do 26 grudnia.

fot. Magda Hueckel

Spektakl można oglądać bezpłatnie. Dostęp: themuba.com

Premiera sztuki odbyła się W Teatrze Współczesnym  w październiku 2017 roku. 

Zima 1925 roku w Moskwie. Świat kończącego się okresu NEP (Nowej Ekonomicznej Polityki) w państwie radzieckim, w dobie nadchodzącego stalinizmu, widziany oczami bezdomnego psa.  Profesor Preobrażeński, luminarz nauki radzieckiej i europejskiej, prowadzi eksperymenty naukowe w poszukiwaniu sposobów odmładzania ludzkiego organizmu. Pies zostaje poddany eksperymentalnemu przeszczepowi, który przynosi nieoczekiwane skutki.

To zdarzenie rodem z science fiction, staje się dla autora pretekstem do niezwykle przenikliwej, gorzkiej diagnozy świata stworzonego przez rewolucyjną ideologię, napisanej przez autora ze specyficznym poczuciem humoru i w formie ocierającej się o groteskę. Wielowarstwowość utworu zmusza do stawiania sobie pytań uniwersalnych o wartości i o porządek świata, szczególnie aktualnych gdy „świat wypadł z formy*”.

* William Shakespeare, „Hamlet”

Pokazy przedstawień są bezpłatne, Teatr Współczesny będzie jednak wdzięczny wszystkim, którzy zechcą wesprzeć naszą Scenę darowizną, jest to bardzo cenna pomoc.

Szanownym Darczyńcom podajemy numer konta:

98 1240 6292 1111 0000 5017 1503;

Tytuł przelewu: DAROWIZNA NA CELE STATUTOWE TEATRU

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne