EN

24.06.2021, 09:12 Wersja do druku

Warszawa. Stenka, Beksiński i białoruskie Wianki

Spotkanie z Danutą Stenką, wystawa prac Zdzisława Beksińskiego i białoruskie Wianki nad Wisłą. Polecamy najciekawsze wydarzenia w Warszawie - na żywo i online. Piszą Magdalena Dubrowska i Łukasz Kamiński w Gazecie Wyborczej.

Wianki nad Wisłą

Noc kupały, czyli powitanie lata, odbędzie się jak co roku w Multimedialnym Parku Fontann nad Wisłą na warszawskim Podzamczu.

W programie wielki piknik świętojański, puszczanie wianków, występy performerów i tancerzy, warsztaty kwiatowe, śniadanie na trawie, rekonstrukcja wioski słowiańskiej, konkurs na najpiękniejszy wianek oraz „Preludium Słowiańskie" – spektakl łączący body art, muzykę i taniec.

Wianki nad Wisłą - sobota, 26 czerwca 2021, godz. 12-23, Multimedialny Park Fontann, skwer 1 Dywizji Pancernej WP. Wstęp wolny.

Kupalle - białoruskie Wianki

Święto wianków obchodzi się też w Białorusi. Nazywa się Kupalle, a tradycja wywodząca się z pogańskich obyczajów jest wciąż popularna. Mieszkający w Warszawie Białorusini i Białorusinki zapraszają na święto wianków, które odbędzie się na plaży Praskiej. Wydarzenie organizuje Chór Białoruski w Warszawie, który chce pokazać nie tylko ludowe obrzędy, ale także to, że dziś, w obliczu represji politycznych i dużej liczby Białorusinów zmuszonych do ucieczki z kraju, tradycje narodowe i symbole mogą łączyć ludzi i wspierać ich na duchu.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Stenka, Beksiński i białoruskie Wianki. Najciekawsze wydarzenia w Warszawie i online

Źródło:


Link do źródła

Autor:

Magdalena Dubrowska, Łukasz Kamiński

Data publikacji oryginału:

24.06.2021 06:00

Wątki tematyczne