EN

9.12.2022, 14:26 Wersja do druku

Warszawa. Spotkanie z Michałem Adamem Góralem w ramach cyklu Portrety Choreograficzne

15 grudnia o 19.00, w ramach cyklu o współczesnych polskich choreografach, Mazowiecki Instytut Kultury zaprasza na spotkanie z Michałem Adamem Góralem – tancerzem, performerem, nauczycielem i choreografem.  

fot. mat. Mazowieckiego Instytutu Kultury

Portrety Choreograficzne to projekt prezentujący szerokiej publiczności współczesnych polskich choreografów.

Tym razem przedstawiamy Portret Choreograficzny Michała Adama Górala – tancerza, performera, młodego choreografa, nauczyciela, absolwenta prestiżowej uczelni Codarts Rotterdam University of the Arts w Holandii.

W latach 2016 - 2019 tancerz teatru Compagnie THOR w Brukseli. Tańczył w spektaklach takich choreografów jak: Bill T. Jones (USA), Jiří Kylián (Holandia), Martha Graham (USA), Giulia Mureddu (Włochy), Jana Linkensa (Holandia), Lucas Jervies (Australia), Ivanhoe Chun-ho Lam (Chiny), Thom Stuart (Holandia), Ederson Rodriguez Xavier (Brazylia), Thierry Smiths ( Belgia). Występował na wielu festiwalach w Polsce i za granicą. W Polsce współpracował z Teatrem Tańca Test, Stowarzyszeniem Sztuka Nowa, Teatrem Tańca Caro, B'cause Dance Company, Warszawską Operą Kameralną, Teatrem Tańca Zawirowania, Teatrem Komedia.

Jako movement director stworzył materiał ruchowy do gry „Bound” - wydanej przez Sony na konsolę Playstation oraz nagrodzoną m. in. Paszportem Polityki, kilka choreografii do reklam oraz teledysków artystów takich jak Ralph Kamiński, Baash, Wishlake, Łąki Łan. Wyreżyserował nagradzane na konkursach solo „N°2", spektakl „Waterfallin”, pokaz „Bolero” na warszawskiej Nocy Tańca, spektakl „Quo Tendis”, który miał premierę w warszawskim teatrze Prochownia, solowy performance taneczny „Hippocampus” i duet „Uncommodum”. Jego ostatnia autorska premiera – spektakl „BLUSH” – wyprodukowany przez Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, spotkała się z bardzo dobrym uznaniem krytyków i publiczności.

Zapraszani do udziału w projekcie choreografowie przygotowują godzinny spektakl, który służyć ma jako swoisty taneczny autoportret, dzięki któremu publiczność może poznać i zrozumieć specyfikę pracy artysty, jego osobisty choreograficzny język, gamę środków wyrazu, które stosuje w swojej pracy. Organizatorzy cyklu nie narzucają mu żadnej formy czy konwencji – artysta określa ją sam od początku do końca. Może wystąpić w pojedynkę lub w towarzystwie innych tancerzy – w zależności od zamierzonej przez niego koncepcji wieczoru.

15 GRUDNIA (CZW) 19.00/ Mazowiecki Instytut Kultury, ul. Elektoralna 12

Portrety Choreograficzne - Michał Góral  

Bilety w cenie 20 zł dostępne na mik.waw.pl oraz w Kasie MIK

Organizatorzy: Mazowiecki Instytut Kultury, Fundacja Artystyczna PERFORM

Współfinansowanie Miasto st. Warszawa

Źródło:

Materiał nadesłany