EN

24.06.2020, 14:35 Wersja do druku

Warszawa. Spektakle Polonii i Och-Teatru w Centrum Praskim Koneser

Centrum kulturalno-rozrywkowe na warszawskiej Pradze zapowiada plenerowe spektakle Teatru Polonia i Och-Teatru podczas Lata Konesera. Wstęp na wszystkie wydarzenia będzie bezpłatny, a pierwsze przedstawienie odbędzie się już 2 lipca.

fot. Katarzyna Kural-Sadowska

Łącznie na terenie kompleksu zostanie pokazanych aż 8 spektakli na świeżym powietrzu, które będą się odbywać do końca sierpnia. Oprócz nich wystąpią również inne teatry - dla dzieci i dorosłych.

To kolejna edycja sceny plenerowej teatrów Krystyny Jandy, która pierwszy raz zagości warszawskim Centrum Praskim Koneser przy ul. Ząbkowskiej. Przedstawienia będą odbywały się przez całe wakacje, raz w tygodniu. Wstęp na nie będzie bezpłatny i dostępny dla wszystkich. To efekt rozpoczęcia współpracy pomiędzy Koneserem i Fundacją Krystyny Jandy Na Rzecz Kultury, która prowadzi Teatr Polonia i Och-Teatr.

- Centrum Praskie Koneser to serce odradzającej się warszawskiej Pragi i piękny industrialny klimat. Cieszy nas rozpoczęcie współpracy i to, że po raz kolejny będziemy mogli pokazać szerszej widowni nasz wyjątkowy repertuar. W tym roku przygotowaliśmy wiele ciekawych propozycji, które mam nadzieję ucieszą widzów, również tych mniejszych - zaznacza Krystyna Janda, prezes Fundacji Krystyny Jandy Na Rzecz Kultury.

W lipcu i sierpniu spektakle plenerowe będą grane w Centrum Praskim Koneser raz w tygodniu o godzinie 17.30 (z wyłączeniem 6 sierpnia). W sumie pokazanych zostanie 8 przedstawień, a wśród nich propozycje dla dorosłych i dla dzieci.

mat. teatru

Spektakle OCH-TEATRU I TEATRU POLONIA w Centrum Praskim Koneser:

"Starość jest piękna" - 2 lipca o godz. 17.30,

"2 000 000 kroków" - 9 lipca o godz. 17.30,

"Związek otwarty" - 16 lipca o godz. 17.30,

"Czerwony Kapturek" - 23 lipca o godz. 17.30,

"Jaś i Małgosia" - 30 lipca o godz. 17.30,

"Lament" - 13 sierpnia o godz. 17.30,

"2 000 000 kroków" - 20 sierpnia o godz. 17.30,

"Flamenco namiętnie" - 27 sierpnia o godz. 17.30.

Oprócz tego w Centrum Praskim Koneser w lato będzie można obejrzeć spektakle innych teatrów: Portierni Sztuki, Teatru Guliwer oraz Performans, a także wziąć udział w różnych wydarzeniach artystycznych. Wśród nich m.in. Strefa Art. Galerii Dom ze Sztuką, koncerty muzyki klasycznej, Strefa Miejskich Wycieczek i Animacji, Mini Muzeum PRL, kino plenerowe oraz cykl Rozmowy przy Grillu.

Pełny repertuar spektakli oraz szczegółowe informacje o wydarzeniach podczas Lata Konesera są dostępne na stronie: www.koneser.eu

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne