EN
23.02.2022, 12:14 Wersja do druku

Warszawa. Spektakl familijny i projekt kobiecy w DK Śródmieście

Inne aktualności

27 lutego o godz. 11.00 w Domu Kultury Śródmieście (Scena na Smolnej 9) odbędzie się pokaz spektaklu „Złote jajko” w ramach Poranka familijnego, a o godz. 17.00 będzie można obejrzeć projekt kobiecy „maKOmaBIEmaTA”.

27.02. | Niedziela | 11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

PORANEK FAMILIJNY

Teatr Lalek Igraszka

„Złote jajko”

Spektakl dla dzieci od lat 3

reż. Paweł Kołodziejski, lalki: Anna Polarusz, teksty piosenek i muzyka: Paweł Kołodziejski, Jacek Wolszczak, aranżacje: Andrzej Perkman, efekty dźwiękowe: Jacek Wolszczak

wyst.: Przemysław Śmiech i Paweł Kołodziejski

bilety: 15 zł

Chytra Lisica ma pomysł na szybkie wzbogacenie się. Swój plan przedstawia koledze w złodziejskim fachu – Wilkowi. Muszą razem ukraść babci i dziadkowi jajko, z którego potem wykluje się kura znosząca złote jajka. Niestety, zamiast kury – wykluwa się kogucik i... trzeba go wychować… Oj, Lisica bardzo się zdenerwuje! Co z tego wyniknie? W „Złotym jajku” dzieci zobaczą (nie)groźnego Wilka, który niespodziewanie staje się tatą, uroczego Kurczaka, który będzie miał osobliwych rodziców. Spektakl to opowieść, z której dzieci dowiedzą się, że nawet ktoś bardzo zły może się zmienić w dobrego i kochającego. Nie zabraknie tego, do czego przyzwyczaiła „Igraszka”: dobrej muzyki, autorskich piosenek śpiewanych na żywo, wspaniałej gry aktorskiej i – co najważniejsze – uśmiechu na twarzach naszych widzów.

27.02. | Niedziela | 17.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

20 LAT DKŚ - REKONESANS

Projekt kobiecy

„maKOmaBIEmaTA”

Reż. i chor.: Izabella Borkowska

Scenografia i opieka reżyserska: Darek Sikorski

Przygotowanie wokalne: Magdalena Ptaszyńska

Charakteryzacja: Magdalena Michalik

Zdjęcia: Aleksandra Bechcicka „Tańcząca z Aparatem”

Filmy: Jacek Różański

Grafika: Aleksandra Olszewska „Rurzowa”

Występują: Beata Bieszke-Neuber, Aleksandra Hofman, Magdalena Kurnicka, Milena Maciejewska, Katarzyna Nojek, Magdalena Ptaszyńska, Ewa Szczygielska, Agnieszka Tynel.

Spektakl zrealizowany z pomocą Funduszu Edukacji Kulturalnej M.st. Warszawy

bilety: 10 zł

KOBIETY:

Beata Bieszke-Neuber, Aleksandra Hofman, Magdalena Kurnicka, Milena Maciejewska, Katarzyna Nojek, Magda Ptaszyńska, Ewa Szczygielska, Agnieszka Tynel

Projektowi towarzyszy wystawa zdjęć Aleksandry Bechcickiej, pokazująca wizualne marzenia występujących kobiet.

Oto 8 kobiet zaproszonych do udziału w warsztatach w projekcie kobiecym „maKOmaBIEmaTA”. Żadna nie wie, czego oczekiwać i co może się wydarzyć. Są w różnym wieku, z różnym doświadczeniem i na innym etapie życia. Zebrane w jednym pomieszczeniu, same organizują sobie wspólny czas. Dzielą się radościami, smutkami, wspomnieniami, dzielą się swoim losem. Próbują pokazać siebie: czasem są prawdziwe, czasem zakładają maski. Anonimowość zapewnia im poczucie komfortu, a świadomość, że to jednorazowe spotkanie, uwalnia wszystkie, nawet nieoczekiwane emocje.

Czy ten czas, spędzony razem, zmieni je lub ich nastawienie? Z jakim doświadczeniem i emocjami wrócą do swojego codziennego życia?

Projekt kobiecy „maKOmaBIEmaTa” został stworzony z marzeń i rozmów kobiet dojrzałych, które chciały spełnić pragnienie zagrania na scenie. W wyniku pracy z choreografką Izabellą Borkowską, podczas zajęć tanecznych w Domu Kultury Śródmieście, narodził się pomysł realizacji takiego projektu. Stworzyła się przestrzeń dla dorosłych kobiet, świadomych swojej kobiecości i różnorodności. Kobiet, które podzieliły się swoimi przeżyciami, emocjami, marzeniami i stworzyły – poprzez wspólną pracę – spektakl wokalno-ruchowy. Założeniem projektu „maKOmaBIEmaTA” było pokazanie i odkrywanie kobiecości przy pomocy sztuki i poprzez proces warsztatowy. W bezpiecznej przestrzeni kobiety mogły utwierdzić się lub na nowo zdefiniować własną tożsamość.

Źródło:

Materiał nadesłany