EN
18.08.2021, 17:29 Wersja do druku

Warszawa. Spacery performatywne "Śladami niekończącej się opowieści" - od 21 sierpnia

Teatr Powszechny w Warszawie organizuje rodzinne spacery performatywne pt. "Śladami niekończącej się opowieści" według koncepcji i w reż. Michała Salwińskiego. Odbywać się będą przez dwa najbliższe weekendy - 21 i 22 oraz 28 i 29 sierpnia na Błoniach Kamionkowskich warszawskiej Pragi.

mat. teatru

Inne aktualności

"Spacery będą miały formę interaktywną. Ich uczestnicy, zgodnie z instrukcjami przygotowanymi przez najmłodszych ekspertów wyobraźni, wyruszą na spotkanie z stworzeniami, o których istnieniu być może wcześniej nie słyszeli" - czytamy w informacji przesłanej PAP przez rzecznika prasowego teatru Mateusza Węgrzyna. "Będzie to okazja do odbycia podróży do krainy dzieciństwa oraz doświadczenia praskiej rzeczywistości w niecodziennej formie" - napisano.

Wyjaśniono, że "+Śladami niekończącej się opowieści+ to otwarty pokaz warsztatów teatralnych, w których udział wzięli najmłodsi mieszkańcy Pragi".

Podkreślono, że "rodzinny spacer to zwieńczenie letniego projektu realizowanego przez Michała Salwińskiego oraz jego współpracowników – Karolinę Pawłoś, Verę Popovą i Patryka Wasilewskiego". "Twórcy zaprosili do współpracy grupę dzieci i młodzieży z Ogniska Wychowawczego przy ulicy Grochowskiej oraz przedstawicielki lokalnych organizacji pozarządowych, które prowadziły część wakacyjnych warsztatów" - czytamy w informacji.

"Rozmawialiśmy z dziećmi o tym, kim jest dobry towarzysz podróży. Podążanie za ich światem zainspirowało nas do stworzenia interaktywnej formy spaceru. Wyruszymy w podróż, odkrywając zakątki wyspy, a towarzyszyć będą nam ptaki. Spotkamy króla Jerzego z królestwa jerzyków, będziemy wędrować przez tajemniczy las Dziwobór, aby odnaleźć drogę do pięknej krainy Morza Traw" – wyjaśnił reżyser Michał Salwiński, cytowany w informacji.

Jak zaznaczono, "+Niekończąca się opowieść+ Michaela Endego stanowiła tylko wyjściową inspirację dla całego projektu", a "scenariusz spaceru nie odnosi się bezpośrednio do powieści". "To uczestnicy, prascy eksperci wyobraźni, są twórcami świata, do którego zaproszą nas w dwa sierpniowe weekendy" - podkreślono.

Udział w spacerach jest bezpłatny, ale liczba miejsc jest ograniczona i obowiązują wcześniejsze, mailowe zapisy (mail: [email protected]).

Koncepcja, reżyseria i prowadzenie warsztatów - Michał Salwiński. Dramaturgia i scenariusz - Vera Popova. Konsultacje dramaturgiczne - Sodja Lotker. Instalacja scenograficzna - Patryk Wasilewski.

Pierwszy z cyklu rodzinnych spacerów rozpocznie się 21 sierpnia o godz. 11. Kolejne weekendowe spacery na Błoniach Kamionkowskich warszawskiej Pragi - 22, 28 i 29 sierpnia br.

Zbiórka uczestników o godz. 10.40 na przystanku autobusowym Praga Płd. (Ratusz 02).

Michał Salwiński jest absolwentem reżyserii dramatycznej na krakowskiej Akademii Sztuk Teatralnych, studentem programu Directing of Devised and Object Theatre w DAMU (Praga). Wyreżyserował spektakle "Minimum" (Teatr Powszechny w Warszawie, 2015) i "Języki Troski" (Strefa WolnoSłowa, 2020).

Źródło:

PAP

Wątki tematyczne