EN
3.03.2022, 09:39 Wersja do druku

Warszawa. Solidarność z Ukrainą: aukcja charytatywna aktorek i aktorów TR Warszawa

Aktorki i aktorzy TR Warszawa zapraszają do udziału w aukcji charytatywnej dla broniącej się przed rosyjską agresją Ukrainy. Wpływy z aukcji zostaną przekazane Fundacji Otwarty Dialog.

Zainicjowana przez aktorki i aktorów TR Warszawa aukcja charytatywna odbędzie się w najbliższy piątek i sobotę, 4 i 5 marca 2022 roku w TR Warszawa/ATM Studio,  zaraz po zakończeniu spektaklu “CZĄSTKI KOBIETY” w reżyserii Kornéla Mundruczó.

Jednocześnie przed rozpoczęciem każdego spektaklu “CZĄSTKI KOBIETY” zespół TR Warszawa będzie prowadził zbiórkę pieniędzy. Zebrane środki zasilą Fundację Otwarty Dialog, która przekaże je na pomoc humanitarną oraz wyposażenie cywilnej obrony Ukrainy.

Wszystkie osoby chętne do wzięcia udziału w aukcji charytatywnej gorąco zachęcamy do pozostania po piątkowym i sobotnim spektaklu “CZĄSTKI KOBIETY” na widowni. Licytowane będą przedmioty przekazane przez aktorki i aktorów TR Warszawa m.in. główna nagroda aktorska Jacka Belera z Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni za rolę w filmie “Inni Ludzie” w reżyserii Aleksandry Terpińskiej, kolaże Agnieszki Żulewskiej wykonane na okładkach francuskiego magazynu “Liberation” z Festival d’Avignon 2021, obraz “Otello” autorstwa Sebastiana Pawlaka, czy fotografia Tomasza Tyndyka, który obok kariery scenicznej, zajmuję się też fotografią artystyczną (publiczność TR Warszawa może pamiętać wystawę “Tyndyk/Teatr” organizowaną w TR Warszawa/Marszałkowska 8 w 2017 roku towarzyszącą premierze książki fotograficznej “Tyndyk/Teatr” wydanej przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego, a także z wystaw prezentowanych, chociażby w BWA Wrocław. Tomasz Tyndyk jest także autorem sesji zdjęciowej zespołu TR Warszawa prezentowanej na naszej stronie internetowej i plakatach premierowych sezonu 2020/21).
Planowana jest także licytacja plakatu do spektaklu “CZĄSTKI KOBIETY” autorstwa Grzegorza Laszuka z podpisami zespołu aktorskiego.

Po podaniu w kasie teatru TR Warszawa lub przy zakupie online hasła “Sława Ukrainie” bilety na spektakle 4 i 5 marca br. będą do kupienia w cenie niższej o 25 procent.

Fundacja Otwarty Dialog (ODF) powstała w Polsce w 2009 roku z inicjatywy ukraińskiej studentki i działaczki obywatelskiej, Lyudmyly Kozlovskiej (obecnie sprawującej funkcję prezeski fundacji). Od momentu założenia, cele statutowe fundacji obejmują ochronę praw człowieka, demokracji i praworządności na obszarze postsowieckim. 

W związku z agresją Rosji na Ukrainę odwołaliśmy zaplanowane na czerwiec tego roku pokazy “3SIÓSTR” w reżyserii Luka Percevala i "CZĄSTEK KOBIETY” w reżyserii Kornéla Mundruczó w ramach wiosennej trasy zespołu TR Warszawa TR ON TOUR 2021/2022. Spektakl TR Warszawa "3SIOSTRY” koprodukowany z Narodowym Starym Teatrem im. Heleny Modrzejewskiej w Krakowie miał być pokazany 6 czerwca br. na Międzynarodowym Festiwalu Sztuk im. Andrieja Płatonowa w Woroneżu. Spektakl “CZĄSTKI KOBIETY” w reżyserii Kornéla Mundruczó miał być prezentowany 11 i 12 czerwca br. na Festiwalu Złota Maska w Moskwie.

Zawieszamy także do odwołania rozmowy na temat kolejnych prezentacji spektakli TR Warszawa w Rosji w najbliższych miesiącach.

Teatr jest miejscem porozumienia i dialogu, jednak w obliczu konfliktu zbrojnego taki dialog nie jest możliwy. Protestujemy przeciwko wojnie, wywołanej przez putinowski reżim. Wyrażamy solidarność z narodem ukraińskim i wspieramy naszych braci i siostry z Ukrainy. Jesteśmy z wami całym sercem!
Ми з вами всім серцем! 
Roman Pawłowski, pełnomocnik dyrektorki TR Warszawa ds. programowych

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne