EN

30.08.2021, 09:55 Wersja do druku

Warszawa. Ruszyła sprzedaż biletów na 20. Ciało/Umysł

20. Festiwal Ciało/Umysł startuje w „real life” 1 października, ale już teraz możecie kupować bilety przez eWejsciowki.pl oraz w STUDIO teatrgalerii. A co w programie?

fot. mat. organizatora

W STUDIO teatrgalerii:

1.10/19.30 + 2.10/20.30 premiera Edyta Kozak, NA 4 - TERRA INCOGNITA

Kozak otwiera archiwum pamięci i wraca do swojej pracy Na czterech z 1995 roku, aby wraz z młodą generacją tancerzy przyjrzeć się tej choreografii i dokończyć spektakl. Czym się zakończy ta podróż przez terra incognita…?

BILETY

2.10/19.00 + 3.10/19.00 premiera Jacek Przybyłowicz, HUMANI CORPORIS FABRICA – SŁUCHOWISKO CHOREOGRAFICZNE

Rodzaj traktatu o tkance ciała ludzkiego. Spektakl na dwóch dojrzałych tancerzy – Grzegorza Pańtaka i Ryszarda Kalinowskiego oraz charyzmatyczny głos Andrzeja Chyry, który opowiada o początkach anatomii i badań nad ciałem.

BILETY

W U-jazdowskim:

8.10/19.30 + 9.10/19.30 premiera Magda Jędra, ZŁE ZIELE

Choreografka obserwuje życie roślin – drzew, chwastów, ziół – oraz zgłębia tajemnice tzw. botanical body i z tego materiału wraz z dramaturżką Anką Herbut tka dla nas materię spektaklu.

BILETY

W Komunie Warszawa:

12.10/19.00 premiera warszawska Daniela Komędera-Miśkiewicz/Dominika Wiak, MANHATTAN

Spektakl nawiązuje do amerykańskiego Projektu Manhattan, który miał na celu skonstruowanie pierwszej broni atomowej. Była to bomba paradoksalna: miała przynieść wielkie zniszczenia i jednocześnie zakończyć wojnę. Artystki zadają pytanie, czy wojnę da się zakończyć w inny sposób niż eskalacją agresji?

BILETY

16.10/9.00-24.00 wydarzenie specjalne IMPRESSKA

Cały dzień, cztery moduły, kilkunastu artystów, autorskie działania – od spektakli przez performanse, wykłady performatywne po wystawę fotografii. Wydarzenie przygotowane specjalnie na urodzinową edycję festiwalu, pozwalające na refleksyjne, ale i radosne, uczestniczące świętowanie dwudziestej edycji festiwalu Ciało/Umysł.

BILETY

17.10/17.00 wydarzenie specjalne WIELKA GRA – O C/U TU CHODZI?

Teleturniej z udziałem publiczności. Gospodarze – performer Rafał Dziemidok oraz dziennikarka Anna Sańczuk - i widzowie zmierzą się z zadaniami, które nawiązują do prac i zjawisk prezentowanych na C/U. Kto z kim – lub co z czym – i o co zagra? Artysta? Widz? Festiwal? Krytyk? Ciało? Umysł? Każda kombinacja może się zdarzyć.

BILETY

Za nami już trzy podcasty z cyklu re:Ciało/Umysł DO POSŁUCHANIA. A przed nami kolejne. Zapraszamy do słuchania wspomnień i refleksji na temat dwudziestu edycji Festiwalu Ciało/Umysł – udostępniamy je na naszych profilach na FB i na YT:

Od 14.08 Witold MROZEK, Czas Ciało/Umysł. Festiwal ciągłej zmiany [link]

Od 21.08 Alicja MÜLLER, Poza tabu. Realność tańczącego ciała [link]

Od 28.08 Katarzyna SŁOBODA, Trwanie i uskoki [link]

Od 4.09 Magdalena PRZYBYSZ, To tylko performans

Od 11.09 Anna KRÓLICA, Historia ukryta w ciele

Od 18.09 Julia HOCZYK, Moje Ciało/Umysł – ze wspomnień krytyczki towarzyszącej

 A kto jeszcze nie widział – zapraszamy na cykl PROSTO Z WNĘTRZA, w którym artyści przygotowujący październikowe premiery opowiadają o swojej pracy, inspiracjach i przemyśleniach. Można też podejrzeć fragmenty prób.

Edyta KOZAK [link]

Jacek PRZYBYŁOWICZ [link]

Magda JĘDRA [link]

***

20. Ciało/Umysł

Międzynarodowy Festiwal Sztuki Tańca i Performansu

6.08.-17.10.2021, Warszawa + online

Dyrektor artystyczna: Edyta Kozak

Dyrektor zarządzająca: Anna Szaniawska

Finansowanie: Projekt współfinansowany przez m.st. Warszawa oraz dofinansowany ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

Partnerzy: STUDIO teatrgaleria, Komuna Warszawa, Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski

Patroni medialni - Radio TOK FM, TVP Kultura, Didaskalia, Miesięcznik Teatr, Magazyn Szum, NotesNa6Tygodni, Magazyn Taniec, E-teatr, Teatrologia.info, Teatralny.pl, Stronatanca.pl 

www.facebook.com/cialoumysl 

www.instagram.com/cialo.umysl

www.youtube.com/user/CialoUmysl

Źródło:

Materiał nadesłany