EN
31.08.2022, 11:06 Wersja do druku

Warszawa. Queen zaśpiewa na scenie Romy

Inne aktualności

Warszawski teatr ogłasza casting na wykonawców ról oraz członków zespołu wokalnego i tanecznego w popularnym musicalu „We Will Rock You”. Pisze Jacek Marczyński w „Rzeczpospolitej”.

Po cieszącym się ogromnym powodzeniem spektaklu „Mamma Mia!" opartym na piosenkach Abby, Teatr Roma postanowił wystawić drugi najpopularniejszy w dziejach światowego teatru tzw. jukebox musical. Ta nazwa oznacza widowisko, które wykorzystuje przeboje znanych wykonawców.

Taki jest też musical „We Will Rock You", w którym zebrano 20 piosenek grupy Queen. Oprócz tej tytułowej są też m.in. „I Want to Break Free", „Crazy Little Thing Called Love" czy na finał „Bohemian Rapsody".

Piosenki łączy fabuła nie-mająca nic wspólnego z historią zespołu. Jest to opowieść z gatunku si-fi o świecie przyszłości, w którym wszystkimi aspektami życia rządzi jedna korporacja, a posiadanie instrumentów muzycznych jest zakazane. Grupa buntowników, na czele której stoi Galileo, nie chcąc pogodzić się z ponurą egzystencją, przy wsparciu sprzymierzonych z nim Bohemians podejmuje walkę, która ma przynieść wolność, miłość i rocka.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Queen zaśpiewa na scenie Romy

Źródło:

„Rzeczpospolita” nr 202

Wątki tematyczne