Logo
Aktualności

Warszawa. Próby do „Naszej mamy czarodziejki” w Lalce ozpoczęte

12.02.2026, 15:58 Wersja do druku

10 lutego w Teatr Lalka rozpoczęły się próby do najnowszej produkcji teatru – spektaklu „Nasza mama czarodziejka” na podstawie książki Joanna Papuzińska, w adaptacji Sandry Szwarc i w reżyserii Leny Frankiewicz. Premiera już za dwa miesiące na scenie Teatru Lalka.

fot. mat. teatru

Nowa inscenizacja zakorzenia tę klasyczną, pełną ciepła opowieść w Warszawie - mieście nierozerwalnie związanym z autorką pierwowzoru. Stolica stanie się w spektaklu czymś więcej niż tłem wydarzeń: będzie przestrzenią tajemnicy i wyobraźni, miejscem, w którym codzienność spotyka się z magią. Warszawa, pozornie zwyczajna i szara odsłoni swoje niezwykłe, pełne kolorów i sekretów oblicze.

„Nasza mama czarodziejka” to spektakl dedykowany wszystkim mamom, ale także opowieść o dziecięcej wrażliwości, sile wyobraźni i rodzinnej bliskości. Twórcy zapowiadają historię pełną czułości oraz subtelnych, popkulturowych odniesień, które czytelne będą również dla dorosłych widzów.

Spektakl przeznaczony jest dla widzów 6+.

Bilety dostępne są online: bilety.teatrlalka.pl.

Twórcy

Scenariusz i teksty piosenek: Sandra Szwarc

Reżyseria: Lena Frankiewicz

Scenografia, kostiumy i lalki: Agata Stanula

Choreografia: Agnieszka Kryst

Muzyka: Magdalena Sowul

Obsada

Nikola Czerniecka
Bartosz Krawczyk
Wojciech Pałęcki
Andrzej Perzyna
Agnieszka Sawicka
Wojciech Słupiński
Jakub Tofil
Piotr Tworek

Teatr zapowiada regularne relacje z przebiegu prób. Do premiery coraz bliżej.

Źródło:

Materiał nadesłany

Sprawdź także