EN

22.05.2021, 10:24 Wersja do druku

Warszawa. Premiera "Uciekinierek" na Scenie 20 Teatru Ateneum

Na Scenie 20 warszawskiego Teatru Ateneum im. Stefana Jaracza 29 maja odbędzie się premiera komedii "Uciekinierki" w reż. Wojciecha Adamczyka - poinformowała PAP specjalistka ds. PR teatru Marzena Dąbrowska.

fot. mat. teatru

"Ta pełna emocji i humoru komedia, napisana przez duet autorski Pierre Palmade i Christophe Duthuron, powstała z myślą o wybornym kobiecym deblu aktorskim, który w naszym teatrze tworzą Magdalena Zawadzka i Sylwia Zmitrowicz" - napisała w informacji przesłanej PAP Marzena Dąbrowska.

"Margot, po 20 latach monotonnego życia rodzinnego decyduje się opuścić dom, by wreszcie spróbować egzystować na swoich zasadach. W tym samym czasie Claude opuszcza dom spokojnej starości, bo czuje, że jeszcze chwila, a zanudzi się tam na śmierć. Obie bohaterki dosłownie stają sobie na drodze w realizacji marzeń o nowym życiu. Tak rozpoczyna się seria emocjonujących przygód, które stwarzają uciekinierkom szanse na przyjaźń i demonstrację kobiecej solidarności, ale przede wszystkim poczucie, że wreszcie żyją" - czytamy o akcji spektaklu na stronie Teatru Ateneum.

Jak zaznaczono, "komedia, napisana przez duet autorski Palmade i Duthuron, podbiła serca francuskiej publiczności, szczególnie w Paryżu". "Pisano nad Sekwaną, że to piękna lekcja życia, którą należy się dzielić bez umiaru" - wyjaśniono.

Autorką przekładu jest Barbara Grzegorzewska. Reżyseria i opracowanie muzyczne - Wojciech Adamczyk. Scenografię i kostiumy zaprojektowała Katarzyna Adamczyk. Za projekcje odpowiada Magdalena Ziarnik.

Występują Magdalena Zawadzka (Claude) i Sylwia Zmitrowicz (Margot).

Premiera "Uciekinierek" - 29 maja o godz. 19 na Scenie 20 Teatru Ateneum (budynek ZNP, ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 35). Kolejne przedstawienia - 30 maja i 1-2 czerwca br.

Źródło:

PAP