EN
17.05.2022, 09:55 Wersja do druku

Warszawa. Premiera spektaklu wg opowiadania Kazuo Ishiguro w DK Zacisze

22 maja o godz. 19.00 w Domu Kultury Zacisze odbędzie się premiera spektaklu „Perspektywa” wg opowiadania Kazuo Ishiguro w reż. Kamili Wiśniewskiej. 

fot. Kamila Wiśniewska

Spektakl dla widzów powyżej 16. roku życia.

Wstęp wolny. Obowiązują zapisy telefoniczne od 16 maja.

"Perspektywa" to kameralna opowieść o relacjach międzyludzkich, o przyjaźni i miłości, o oczekiwaniach i możliwościach, o przemijaniu i tęsknocie za tym co było i za tym co mogło być.

Rzecz dzieje się w jednym z mieszkań gwarnego Londynu. Raymond odwiedza swoich dawnych znajomych ze studiów - Emily i Charliego. Niestety moment nie jest najlepszy. Para przeżywa właśnie kryzys małżeński. Charlie pragnie naprawić swoje stosunki z żoną, w związku z tym prosi przyjaciela o przysługę. Dobroduszny Ray zgadza się być częścią strategii, która ma doprowadzić do uleczenia zagrożonego związku. Idealny wydawać by się mogło plan wywołuje serię dziwnych i nieco szalonych zdarzeń, których konsekwencje ciężko przewidzieć.

Tekst powstał w oparciu o opowiadanie "Come rain or come shine" pochodzącego ze zbioru "Nokturny" Kazuo Ishiguro. Tekst przełożył na polski Lech Jęczmyk.

Twórcy i aktorzy to uczestnicy i absolwenci Warsztatów Teatralnych Akademii Sztuki i Kultury (https://www.warsztaty-teatralne.pl).

Źródło:

Materiał własny