Logo
Aktualności

Warszawa. Premiera spektaklu „Mój syn chodzi, tylko trochę wolniej” w Ateneum

28.02.2025, 08:52 Wersja do druku

Premiera spektaklu „Mój syn chodzi, tylko trochę wolniej” Ivora Martinicia, w reżyserii Iwony Kempy już w sobotę.

fot. mat. Teatru Ateneum

Tę sztukę jej autor nazywa tragikomedią. Co znaczy, że jedni zapłaczą nad losem bohaterów, inni może chwilami się zaśmieją.

To historia trzypokoleniowej rodziny, którą poznajemy przy okazji urodzin 25-letniego Franka, który nie może chodzić. Problem w tym, że wszyscy na swój sposób są okaleczeni, tyle że na duszy.
    
Szukają wokół siebie szczęścia i miłości, ale jest jak jest. „Nie jestem z tobą, żeby być szczęśliwą, tylko żebym łatwiej radziła sobie ze swoim nieszczęściem” – mówi główna bohaterka do męża. Zaś ojca pyta: „Czy żałujesz, że masz rodzinę”?

Czasem trudno im ze sobą wytrzymać, ale przecież trzymają się razem. Jednym słowem rodzina jak wiele wokół nas i może jak nasza własna. Tyle że jak to bywa w teatrze: potrafi bardziej wzruszać.

fot. mat. teatru

Podczas sobotniej premiery odbędzie się również odsłonięcie wystawy obrazów Anny Gulak – wszechstronnej artystki, malarki, rzeźbiarki oraz projektantki.

Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie oraz prestiżowej Accademia di Belle Arti di Brera w Mediolanie. Studiowała także w Warszawskiej Szkole Filmowej.

Laureatka prestiżowej Nagrody Papieskich Akademii, przyznawanej przez Watykan wybitnym twórcom sztuki. Wyróżniona Medalem Fryderyka Chopina oraz Nagrodą Senatu ASP, a także stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Zajmuje się malarstwem realistycznym i abstrakcją, rzeźbą, grafiką oraz designem. Jej dzieła znajdują się w kolekcjach muzealnych w Polsce i za granicą, m.in. w Muzeach Watykańskich, w Muzeum Narodowym w Warszawie, a także w kolekcjach prywatnych na całym świecie. W swojej sztuce łączy klasyczne inspiracje z nowoczesnym podejściem, eksperymentując z formą i środkami wyrazu.

Źródło:

Materiał nadesłany

Sprawdź także