20.09.2021, 15:25 Wersja do druku

Warszawa. Premiera spektaklu "Miłość po dwóch stronach Atlantyku"

30 września o godz. 19.00 na Scenie Spektaklove odbędzie się premiera sztuki "Miłość po dwóch stronach Atlantyku" wg tekstu i w reżyserii Bożenny ‘Bo’ Intrator. Kolejne pokazy odbędą się 29, 30 i 31 października.

fot. proj. Artur Krutowicz i Bożenna Intrator

Dwie siostry żyją daleko od siebie - MICHALINA, malarka w Wiedniu i DOROTKA, menadżerka dużej firmy w Stanach Zjednoczonych. Ich dopiero co emerytowana MAMA większość roku spędza na Florydzie z Dorotką, a letnie miesiące w Polsce. I nagle zaczyna mieć problemy ze wzrokiem…  Nowa sytuacja zmusza do przeorganizowania życia całej rodziny. Po wypróbowaniu różnych opcji, Michalina, niechętnie, przeprowadza się do Polski, żeby zająć się matką, z którą od dziecka lepszy związek miała Dorotka. 

To bardzo aktualna, piękna i zarazem trudna oraz burzliwa historia rodziny rozrzuconej po dwóch stronach Atlantyku, pokazująca relacje córek oraz ich mężów z matką. Historia, w której jak w tafli dzielącego bohaterów oceanu odbijają się fragmenty ich dotychczasowego życia. To opowieść o tym, co naprawdę ważne, o naszych najbliższych, o elementarnych uczuciach i więzach rodzinnych, które okazują się silniejsze od wszystkiego.   

Spektakl o miłości, szacunku. Sztuka pełna uroku i refleksji z elementami humoru. Prawdziwa do bólu. 

Razem odpowiemy sobie na pytanie „czym jest szczęście”.

Sztuka otrzymała jedną z najwyższych punktacji w programie TEATR Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego 2021.

Produkcja: Stowarzyszenie Akademia Wilanowska w kooperacji z TITO / SpektakLove.

Źródło:

Materiał nadesłany