EN

18.12.2021, 11:21 Wersja do druku

Warszawa. Premiera spektaklu Elwiry Piorun "Opowiedz nam o przyszłości" - w niedzielę

W stołecznym Teatrze Tańca Zawirowania 19 grudnia odbędzie się premiera spektaklu tanecznego pt. "Opowiedz nam o przyszłości" w choreografii Elwiry Piorun. Autorem scenariusza przedstawienia jest Włodzimierz Kaczkowski.

fot. mat. teatru

Jak wyjaśniono, "przedstawienie +Opowiedz nam o przyszłości+ jest inspirowane twórczością Stanisława Lema, a w szczególności jego powieścią +Solaris+". "Zajmuje się bohaterem, który skierowany na obcą planetę mierzy się samotnie ze swoimi wspomnieniami, lękami i traumami. Postawiony na przeciwko oceanu, który materializuje jego wizje, musi sam określić, na ile chce im się przeciwstawić, a na ile ulec" - czytamy w zapowiedzi na FB Teatru Tańca Zawirowania.

Podkreślono, że "wspaniała metafora ludzkiej egzystencji opisana przez Lema staje się obecnie jeszcze bardziej aktualna w czasach, kiedy technologie próbują manipulować umysłami ludzkimi". "Dodatkową wartością przedstawienia jest ruch i taniec stanowiący podstawowy środek przekazu. Dzięki temu historia nabiera głębszego znaczenia" - napisano.

"Wszystko to dzieje się to w otoczeniu filmowych realizacji, które już dawno stały się częścią naszego życia. Czy to jest przyszłość czy już teraźniejszość i czy na pewno musi dziać się na obcej planecie?" - zaznaczono w zapowiedzi.

"Człowiek wyruszył na spotkanie innych światów, innych cywilizacji, nie poznawszy do końca własnych zakamarków, ślepych dróg, studni, zabarykadowanych, ciemnych drzwi" - czytamy w motcie spektaklu.

Choreografia - Elwira Piorun. Autorem scenariusza jest Włodzimierz Kaczkowski. Taniec i kreacja - Michał Adam Góral i Andaluzja Banasik. Opracowanie wizualne - Julia Ruszczyńska. Zdjęcia - Piotr Szymański.Za animacje odpowiada Dominika Struzik.

Premiera - 19 grudnia o godz. 19 w Teatrze Tańca Zawirowania w Warszawie (ul. G. Bruna 9).

Przedstawienie dofinansowano w ramach Programu Wieloletniego "Niepodległa" na lata 2017-22, w ramach programu dotacyjnego Instytutu Adama Mickiewicza "Kulturalne pomosty".

Źródło:

PAP