EN

16.11.2020, 13:01 Wersja do druku

Warszawa. Premiera spektaklu "Córka" w Teatrze Młyn online

Teatr Młyn zaprasza na premierę online „Córki” w reż. Natalii Fijewskiej-Zdanowskiej z Joanną Żółkowską i Zuzanną Fijewską-Maleszą. Spektakl zostanie pokazany 20 listopada o godz. 21.00 na Facebooku oraz kanale YouTube Teatru MŁYN, a od 23 listopada dostępny będzie na platformie MŁYNOTEKA.

fot. R. Latoszek

Jest to już trzeci spektakl z repertuaru Teatru Młyn poddany filmowo-teatralnej reinterpretacji, zrealizowany specjalnie na czas pandemii, kiedy nie jest możliwe spotkanie z teatrem na żywo.

Barbara (Joanna Żółkowska) – artystka i była hippiska traci pamięć w nagłym wypadku. Do szpitala przyjeżdża jej dorosła córka (Zuzanna Fijewska-Malesza). Lekarz każe im rozmawiać, to jedyny sposób, na powrót Barbary do zdrowia. Pamięć jest jednak zawodna, a z poszczególnych wspomnień wyłaniają się dwa zupełnie inne obrazy ich wspólnego życia. Początkowo zabawne dialogi, odsłaniają powoli kryjącą się pod spodem tajemnicę.

Intymna opowieść o przepaści pomiędzy PRL-em a współczesnością, o dwóch różnych pokoleniach – tym urodzonym w latach 50-tych – zbuntowanym i pragnącym wolności i tym z przełomu epok, które w tej wolności zagubiło spokój i szczęście. Spektakl o tęsknocie, której nie da się zaspokoić, o winie, karze i przebaczeniu. A przede wszystkim o relacji między matką a córką, być może najważniejszej i najbardziej skomplikowanej relacji w życiu kobiety.

Premiera spektaklu miała miejsce w 2015 roku na scenie Teatru Młyn. Wersja online nie jest zwykłą rejestracją, ale przygotowaną specjalnie reinterpretacją filmowo-teatralną. 

GDZIE OGLĄDAĆ:

Po premierze online 20 listopada (piątek) godz. 21.00 spektakl „Córka” będzie dostępny bezpłatnie na Facebooku i kanale YouTube Teatru MŁYN jeszcze przez trzy dni (do 22 listopada godz. 23.59).

Wydarzenie FB: facebook.com

Od 23 listopada spektakl zostanie przeniesiony na platformę MŁYNOTEKA, gdzie będzie go można oglądać po rejestracji i wykupieniu dostępu: https://mlynoteka.mlyn.org/

MŁYNOTEKA to budowana od podstaw platforma z multimediami Teatru MŁYN. „Córka” to trzeci spektakl dla widzów dorosłych – po „Niedzielnym popołudniu” i „(Maska)radzie gminy” – udostępniany na platformie.

REALIZATORZY:

Obsada:

BARBARA – Joanna Żółkowska

AGNIESZKA – Zuzanna Fijewska-Malesza

Scenariusz i reżyseria: Natalia Fijewska-Zdanowska

Muzyka i aranżacja: Filip Dreger

Wokal: Zuzanna Fijewska-Malesza i Zosia Zdanowska

Kostiumy: Beata Borowska

Reżyseria świateł/konsultacja scenograficzna: Mikołaj Malesza

Produkcja: Agnieszka Kondraciuk

Ekipa filmowa:

Realizacja i montaż: Aleksandra Panisko

Zdjęcia: Tomasz Suski

Dźwięk: Irena Suska

Produkcja nagrania: Dorota Szopowska

Realizacja świateł: Przemysław Scholl

Charakteryzacja: Dominik Szatkowski

Inspicjent: Zofia Bardzińska

Realizacja: Fundacja Artystyczna MŁYN dzięki wsparciu Miasta Stołecznego Warszawy

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne