EN

24.05.2021, 09:14 Wersja do druku

Warszawa. Premiera na otwarcie nowej sceny Centrum Teatru i Tańca

29 maja o godz. 19.00 premiera spektaklu "Śmierć i Ofelia" w choreografii Michała Przybyły z Teatru Tańca Zawirowania będzie towarzyszyć otwarciu nowej sceny Centrum Teatru i Tańca w Warszawie. Kolejny pokaz 30 maja o godz. 19.00.

fot. graf. Katarzyna Zakrzewska

Topos melancholii to jeden z najstarszych i najbardziej trwałych motywów w naszej kulturze, który jest niesłychanie żywotny i wywołuje wciąż dalsze echa. To przestrzeń doświadczenia, w której od dawna spotykają się odchodzące i przemijające ciała stare oraz jeszcze niewyraziste, nie w pełni kompletne ciała młode. Zjawisko wymiany i przenikania, emanujące prawdą o życiu zastygłym w bezruchu, jakby na próbę zamierającym, niezmiennie od lat wypełnia wciąż niezwykle świeża, pociągająca i tajemnicza energia. Nasycony stan melancholii nie pozostawia w sobie miejsca na poczucie braku, straty, wyobcowania czy tęsknoty. Jest raczej mechanizmem wspomnienia mnożącym kolejne obrazy tych uczuć, jest „rozpamiętywaniem” w świecie, który nie przestaje się przeobrażać i w którym przemiany zachodzą szybciej niż w ludzkim ciele.

Śmierć i Ofelia to spektakl będący jednocześnie rozpaczą przeżywanej chwili i dryfującymi, niewyczerpanymi pragnieniami. Historią o niezidentyfikowanej przestrzeni między „ja” a światem zewnętrznym, na kruchej granicy między obecnością a dezercją, nieprzynależnością do niczego.

Jest fascynacją początkiem i końcem, oczekiwaniem na nieuchronne, na „nic, które boli”, które wynika z fizycznego doświadczenia własnego ciała.

Czas trwania: 60 minut

29, 30 maja godzina 19.00

Lokalizacja: Bruna 9

Bilety: ewejsciowki.pl

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne