EN

4.11.2020, 11:34 Wersja do druku

Warszawa. Premiera "Jeziora" Darii Kopiec na Scenie Przodownik

Na Scenie Przodownik w Warszawie 7 listopada odbędzie się premiera "Jeziora" Zuzanny Bojdy w reżyserii Darii Kopiec. W przedstawieniu wystąpią Helena Ganjalyan, Lidia Pronobis i Agata Różycka.

fot. Piotr Smoliński/ mat. teatru

"Spektakl powstał we współpracy z Festiwalem Nowe Epifanie jako efekt Laboratorium Nowych Epifanii" - poinformowała PAP kierowniczka ds. public relations teatru Weronika Doboszyńska.

Przedstawienie opowiada o trzech nurkujących kobietach, które spotykają się nad jeziorem, aby pokonać własne ograniczenia. "Chcą zanurzyć się głębiej niż to dotąd robiły i bijąc rekord świata w nurkowaniu, przekroczyć własne granice. Dlaczego tak bardzo pragną dotrzeć do dna najgłębszego z jezior? Jakie tajemnice chcą ukryć w ciemnej tafli wody?" - czytamy na stronie Sceny Przodownik Teatru Dramatycznego m.st. Warszawy.

"Jezioro jest opowieścią o podróży w głąb ziemi, o sprawdzaniu granic, wytrwałości, o ważnym spotkaniu z samym sobą, ze swoimi lękami i pragnieniami. O tym, jak w tej podróży nie stracić oddechu" - napisano o spektaklu.

Tekst i dramaturgia - Zuzanna Bojda. Scenografię i kostiumy zaprojektowała Anna Tomczyńska. Muzykę skomponował Stefan Wesołowski. Choreografię opracował Jacek Owczarek.

Występują Helena Ganjalyan, Lidia Pronobis i Agata Różycka.

Więcej informacji o przedstawieniu na stronie: teatrdramatyczny.pl.

Premiera - 7 listopada o godz. 19 na Scenie Przodownik. Kolejne przedstawienia - 8 i 10 listopada oraz 4 i 5 grudnia br.

Festiwal Nowe Epifanie organizowany jest przez Centrum Myśli Jana Pawła II.

Źródło:

PAP

Wątki tematyczne