EN

17.10.2020, 08:15 Wersja do druku

Warszawa. Premiera ebooka "Słonik się gubi" Fundacji Artystycznej Młyn

Od 15 października Fundacja Artystyczna Młyn zaprasza najmłodsze dzieci i ich rodziców do zapoznania się z ebookiem „Słonik się gubi” Zuzanny Fijewskiej-Maleszy.

mat. teatru

Jest to prosta historia o małym Słoniku, który zapomniał dotrzymać słowa danego Mamie – to bajka o uczuciach i uwadze na drugą osobę. Interakcyjna forma książeczki zachęca do zabawy tekstem i podmieniania jego fragmentów zgodnie z tym, co podpowiada wyobraźnia. Ebook można  pobrać bezpłatnie ze strony Fundacji. 

„Słonik się gubi” jest pierwszym ebookiem wydanym przez Fundację Artystyczną Młyn, ale – poprzez postać głównego bohatera – nawiązuje do cyklu Młynowych słuchowisk „Słonik w domu”, który dzieci i rodzice zdążyli już polubić podczas przymusowej wiosennej izolacji. Adresatami książeczki są nieco młodsze dzieci niż adresaci słuchowisk – 2-5 lat. Ebook został opatrzony komentarzem psychologa, który dodatkowo wspiera rodzica w wykorzystaniu walorów edukacyjnych bajki, a tym samym pogłębieniu relacji z własnym dzieckiem.

Zuzanna Fijewska-Malesza, autorka:

Wyobraźnia oparta o własne doświadczenia jest jednym z kluczowych narzędzi poznawania świata dla dzieci od 2 do 5 roku życia, dlatego ebook „SŁONIK SIĘ GUBI” ma formę wyobraźniowo-interakcyjną…Co to oznacza? Musicie przekonać się sami. 

Jako autorka, mogę powiedzieć tylko tyle, że formę tę stworzyłam na podstawie własnych doświadczeń z moim synkiem, który co wieczór prosił mnie o bajkę opowiadającą o bohaterze akurat go interesującym. Raz był to Chase z Psiego Patrolu, raz Kubuś Puchatek, a raz cioteczne rodzeństwo. „Jak to wszystko połączyć?” – myślałam. Okazało się, że nie musiałam tego robić, ponieważ mój syn, dzięki swojej wyobraźni, w pewnym sensie już miał to połączone! Ja tylko z tego skorzystałam i wszystkich rodziców również bardzo zachęcam do skorzystania z wyobraźni własnych dzieci. Będziecie zaskoczeni!

REALIZATORZY:

Tekst: Zuzanna Fijewska-Malesza

Ilustracje: Mariusz Malesza

Redakcja: Joanna Majdańska

Komentarz: Monika Tarnowska, Ośrodek Pomocy Psychologicznej INTRA 

Ebook można pobrać bezpłatnie ze strony: mlyn.org

Projekt został zrealizowany w ramach programu stypendialnego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego – Kultura w sieci.

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne