EN

21.09.2020, 15:54 Wersja do druku

Warszawa. Premiera „Cravate Club” w Teatrze Polonia - w czwartek

Inne aktualności

Na Małej Scenie Teatru Polonia w Warszawie 24 września odbędzie się premiera komedii Fabrice'a Rogera-Lacana pt. „Cravate Club” w reżyserii Wojciecha Malajkata. W przedstawieniu zagrają Wojciech Malajkat i Marcin Stępniak.

Komedia francuskiego dramatopisarza i scenarzysty Fabrice'a Rogera-Lacana opowiada o "dwóch architektach, przyjaciołach, zwyczajnych facetach". "W swoje pięćdziesiąte urodziny Bernard wyprawia kameralne przyjęcie. Okazuje się, że Adrien, jego najlepszy przyjaciel i partner biznesowy, nie może pojawić się na uroczystości, bo ma w planach comiesięczne spotkanie tajemniczego klubu... do którego jubilat nie należy" - czytamy w zapowiedzi spektaklu.

"Od tej pory nieustannie prześladuje go pytanie: +czego mi brakuje, by zostać członkiem tego klubu?+" napisano na stronie Teatru Polonia.

Reżyserem spektaklu jest Wojciech Malajkat. Przekładu dokonała Katarzyna Skawina. Scenografię i kostiumy zaprojektował Wojciech Stefaniak. Za reżyserię świateł odpowiada Waldemar Zatorski. Realizacja dźwięku - Radosław Grabski.

Występują Wojciech Malajkat i Marcin Stępniak.

Polską prapremierę "Cravate Club" w warszawskim Teatrze "Scena Prezentacje" przygotował 18 maja 2003 r. Romuald Szejd.

Premiera "Cravate Club" - 24 września o godz. 19.30 w stołecznym Teatrze Polonia. Kolejne przedstawienia - 25-26 września br.

Źródło:

PAP