EN

24.06.2020, 14:30 Wersja do druku

Warszawa. Premiera "Braku scenariusza na ośmiu aktorów"

3 lipca w Teatrze WARSawy odbędzie się premiera "Braku scenariusza na ośmiu aktorów", teatru improwizowanego pod dowództwem Klubu Komediowego, w ramach Społecznej Sceny Debiutów.

mat. teatru

Na dużej scenie Teatru WARSawy staną młodzi twórcy zaangażowani do projektu "Brak scenariusza na ośmiu aktorów". Staną w jednym szeregu z ojcami założycielami Klubu Komediowego i doświadczonymi jego członkami - którzy mówią, że są wyjadaczami sceny impro. Szykuje się zatem walka i wielka improwizacja, bo scenariusza dla ósemki aktorów zabrakło. Zwyczajnie zabrakło pieniędzy, gdyż ciężkie czasy nastały. Niemniej nikt się nie poddaje. Wieczór komedii improwizowanej złoży się zatem na żywo - na oczach widowni Teatru WARSawy. To ona zadecyduje o historii scenariusza.

Opiekę artystyczną sprawuje siedem wspaniałych osobistości, choć nie oznacza to, że jeden z aktorów został pominięty. Zatem pod ich czujnym okiem debiutantami zajmują się:

Michał Sufin - ojciec Klubu Komediowego, a ponadto improwizator, pisarz, scenarzysta.

Bartek Młynarski - założyciel i członek grupy Klancyk, z którą improwizuje od 14 lat. Ukończył kurs improwizacji w iO Chicago. Występował na festiwalach improwizacji m.in. w Chicago, Nowym Jorku, Paryżu. Na co dzień występuje w Klubie Komediowym w Warszawie, którego jest również współwłaścicielem.

Karolina Norkiewicz - improwizatorka i instruktorka improwizacji, współautorka spektakli "Tajemnica beletrysty, czyli ostatnia czytelnia na Imielinie" oraz "Testament Milenialsa". Związana z Klubem Komediowym, w którym pełni także funkcję menadżerki ds. repertuaru.

Kinga Kosik-Burzyńska - aktorka, improwizatorka, parodystka oraz instruktorka improwizacji. Ukończyła kursy improwizacji w renomowanych ośrodkach w USA: Annoyance, IO, Comedy Sportz. Od 6 lat związana z warszawskim Klubem Komediowym. Grała również na scenach w Chicago i NYC.

Mateusz Lewandowski - aktor i improwizator warszawskiego Klubu Komediowego. Autor i współautor tekstów "Taniej rewii" i "Tajemnicy beletrysty". Współreżyserował "Stolik" wg tekstu Rafała Bryndala. Improwizacją zajmuje się od 6 lat.

Bartłomiej Magdziarz - aktor, improwizator i autor, aktualnie związany z Klubem Komediowym.

Weronika Nockowska - aktorka i improwizatorka. Absolwentka Akademii Teatralnej w Warszawie, laureatka pierwszej nagrody na Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi (2010). Gra w Teatrze Współczesnym, Teatrze Polonia, a na deskach Teatru Warsawy można ją zobaczyć w "Sonacie Jesiennej" Bergmanna w reżyserii Kuby Kowalskiego. Z Klubem Komediowym związana od początku jego istnienia, występuje tam w spektaklach improwizowanych, jak i "pisanych" , m.in. w serii pt. "Fabularny przewodnik po".

OBSADA - debiutanci:

Lucyna Nowowiejska-Hada

Aleksandra Lechocińska

Michalina Chłodzińska

Waleria Gorobets

Kamila Najduk

Daniel Zawada

Michał Tokarski

Karol Biskup

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne