EN

25.08.2021, 12:42 Wersja do druku

Warszawa. Portal taniecPOLSKa.pl kończy 10 lat - 31 sierpnia

Inne aktualności

Portal taniecPOLSKA.pl kończy 10 lat. W najbliższy wtorek będziemy obchodzić piękny, okrągły jubileusz powstania naszego portalu. Równo o godz. 12 uruchomimy nową stronę internetową – nowoczesną, bardziej przejrzystą i dostępną - zapowiedziano na FB Narodowego Instytutu Muzyki i Tańca (NIMIT).

"Ale to nie wszystko! O godz. 18 opublikujemy filmik, w którym nasze redaktorki opowiedzą o drodze, jaką przebył portal, o jego idei oraz o własnych doświadczeniach z tańcem i pracą w redakcji" - czytamy we wpisie na FB NIMiT.

"Od 10 lat rozmawiamy z choreografami, tancerzami, ludźmi tańca. Publikujemy recenzje, wywiady, relacje. Jesteśmy dla Was na najważniejszych wydarzeniach tanecznych w Polsce i za granicą. Wszystko po to, by jak najszerszemu gronu przybliżyć fascynujący świat tańca i osiągnięcia wybitnych artystów" - napisano.

Narodowy Instytut Muzyki i Tańca to państwowa instytucja kultury, której misją jest działalność na rzecz rozwoju polskiej kultury muzycznej i tanecznej.

Jak przypomniano, "przedmiotem działań NIMiT jest: rozwój i profesjonalizacja środowiska muzycznego i tanecznego; edukacja muzyczna i taneczna; rozwój infrastruktury i badań naukowych w zakresie muzyki i tańca; edukacja kulturalna oraz zwiększanie zainteresowania sztuką muzyki i tańca; ochrona i promocja dziedzictwa kulturowego w Polsce i zagranicą". "NIMiT zajmuje się także wsparciem działań na rzecz zachowania, przekazu, kontynuacji i rozwoju kultury tradycyjnej, oraz włączaniem do nurtu kultury i sztuki artystów i artystek z niepełnosprawnością" - dodano.

Instytut został powołany 1 października 2010 r. przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. 12 maja br. został przekształcony w Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.

Źródło:

PAP