EN
6.06.2022, 09:11 Wersja do druku

Warszawa. Polskie zespoły podczas czerwcowej odsłony Festiwalu Tańca Zawirowania

Fundacja Scena Współczesna, Teatr Tańca Zawirowania oraz Centrum Teatru i Tańca w Warszawie zapraszają na czerwcową odsłonę XVIII edycji Międzynarodowego Festiwalu Tańca Zawirowania, w ramach której, oprócz zagranicznych gości, zaprezentowane zostaną także polskie spektakle.

fot. WILK

Czerwcowa odsłona XVIII edycji festiwalu rozpocznie się od prezentacji spektaklu „Kepler 22b” w wykonaniu B’cause Dance Company. Choreografia stworzona przez Bartka Woszczyńskiego odwołuje się do przyszłości oraz budowania nowego, lepszego świata na planecie „Kepler 22b”. Tematykę przyszłości poruszyła także Elwira Piorun w „Opowiedz nam o przyszłości”. Przedstawienie w wykonaniu Teatru Tańca Zawirowania inspirowane jest  twórczością Stanisława Lema, a jego bohaterowie mierzą się samotnie ze swoimi wspomnieniami. Z kolei w spektaklu „Przesycone mgłą” Elwira Piorun poruszyła problem niepewnej przyszłości młodych ludzi. Przedstawienie opowiada o szukaniu własnej drogi w świecie, który z dnia na dzień stał się nieprzewidywalny i pozbawiony perspektyw. 

Wydarzenia festiwalowe odbywać się będą w dniach 22–30 czerwca siedzibie Centrum Teatru i Tańca w Warszawie, przy ul. Giordana Bruna 9 (nieopodal Pól Mokotowskich), a także w Teatrze Studio (Pl. Defilad).

Festiwal jest współfinansowany przez m.st. Warszawa oraz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Organizator: Fundacja Scena Współczesna, Teatr Tańca Zawirowania 

Współorganizator: Centrum Teatru i Tańca w Warszawie

Źródło:

Materiał nadesłany